20 лютого в золотій залі Українського Фонду культури вперше в Україні відбулося відкриття виставки сучасних білоруських митців Анни Корольової (живопис) та Андрія Осташова (скульптура) під назвою «Маленькі історії». Відкрив виставку Борис Олійник, а також автори і представники творчої інтелігенції України.
Цінність виставки у тому, що вона відкрила нашому глядачеві візуальний образ сучасного білоруського мистецтва. Мінські художники Анна Корольова та Андрій Осташов — відомі й визнані в себе на батьківщині, про що свідчать їх неодноразові перемоги в конкурсах і пленерах, участь у міжнародних проектах. Андрій Асташов одним із перших із білоруських митців почав сміливо представляти власне бачення сучасного світу, людини в новій реальності. Його творчість уже ввійшла в історію нового білоруського мистецтва і що принципово важливо — створює і формує незалежний арт-ринок молодого європейського мистецтва. Його роботи легко впізнаються за картинною точністю дитячих образів і глибоким філософським змістом. Ось що зазначає про свою творчість сам автор: «Мистецтво протягом усього свого існування зверталося до міфології. У своїх роботах я використовую міфологічних героїв, щоб повніше розкрити тему, а також наповнити скульптуру додатковими змістами і просторами. А образ юної дівчинки в моїй творчості почався разом із народженням доньки. Точніше, з того моменту, коли вона, підростаючи, почала цікавитися світом, що її оточує. Відповідаючи на її запитання, я почав малювати і ліпити».
Підкреслено наївна простота картин зі світу дитячих переживань вирізняє роботи Анни Корольової. Володіючи прекрасним даром фотохудожника, авторка створює цілі портрети настроїв і станів, використовуючи живописні засоби вираження. Роботи художниці запитані на батьківщині й особливо популярні в Австрії. «Світ повен принцес і чарів. Я даю можливість зазирнути в казку. Можливо, потім ви побачите безліч чудес і в своєму житті. А, поглянувши у дзеркало, ви вгадаєте в собі відкриту, довірливу чарівну істоту, наповнену ніжністю і любов’ю», — говорить Анна.
Тема дитинства вигідна і прекрасна тому, що дозволяє напряму звернутися до глядача, причинивши двері в потаємні куточки його свідомості, запросивши кожного з нас у добру мандрівку назустріч самому собі, назад до дитинства і забутих мрій, турботи, захищеності і тепла.
Виставка триватиме до 4 березня.