При цьому, за словами представників НБУ, перевагу отримають ті банки, котрі максимально цілісно збережуть організаційну структуру «України» і, природно, запропонують велику орендну плату.
Вельми цікаво, що, всупереч очікуванням, ділити «спадщину» «України», котра, як раніше зазначав «Дню» начальник управління проблемних кредитів АКБ «Україна» Віктор Гордій, оцінюється не менше, як 400 млн. грн., поки не збираються. Більше того, згідно з рішенням Робочої групи, переможці тендера (думається, інвестор, який бажає орендувати банк цілком все ж навряд чи знайдеться) отримають можливість орендувати рухоме й нерухоме майно «України» протягом двох років (з правом продовження угоди ще на рік). Однак, за словами В. Кротюка, вже зараз не виключається можливість дострокового розірвання орендної угоди в разі необхідності продажу активів «України».
У зв’язку з цим, відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», В. Кротюк сказав, що продаж майна банку, «а продавати його коли-небудь доведеться», стане можливою тільки після проведення Ліквідатором повної інвентаризації (тобто вже у жовтні цього року. — Авт. ) Однак, за оптимістичним прогнозом В. Кротюка, всіх правових норм продажу (у разі таких) буде дотримано, а сам цей процес буде відкритим і не почнеться раніше, ніж через два роки.
Тим часом, у більш стислі терміни, що, проте, досить сумнівно, очікується персоніфікація винуватців банкрутства «України». Щоправда, як відзначив голова слідчої комісії з питань банкрутства банку Віктор Король, нами вже складений список ста сорока шести юридичних організацій — боржників банку. «Найближчим часом слідча комісія складе список юридичних, фізичних і посадових осіб, які будуть запрошені, я не побоюся цього слова, на допит», — підкреслив він. За словами В. Короля, слідчі-депутати вже мають досить інформації для того, щоб залучити винуватців банкрутства «України» до відповідальності, але, щоправда, вони ще не отримали остаточних відповідей на свої запити від НБУ, тимчасової адміністрації банку та Ліквідатора, які повинні остаточно розставити всі крапки над «i». Як пообіцяв В. Король, винуватці банкрутства у разі неповернення боргів (загальна сума тільки 20 з них перевищує 1 млрд. грн.!) будуть притягнуті до відповідальності у вересні.
У зв’язку з цим, потрібно відзначити, що деякі боржники все ж вважають за краще, хоч і не зовсім своєчасно, погасити свою заборгованість перед банком. Як повідомив міністр фінансів України Ігор Мітюков, одним iз основних питань на сьогоднішній день є проблема руху грошових коштів на рахунку Ліквідатора. «Деякі боржники банку, котрі взяли кредити, повертають їх», — підкреслив він. При цьому вельми цікаво, що, як зазначив голова Агентства з питань банкрутства Віталій Русалін, «на сьогоднішній день з 2 млн. 739 тис. грн., що надійшли на рахунок Ліквідатора, близько 1 млн. 122 тис. були переведені помилково». «Ці гроші будуть повернені», — підкреслив він.