Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мельниченко продовжує звинувачувати

6 грудня, 2005 - 00:00

Учора в Києві колишній майор державної охорони Микола Мельниченко провів довгоочікувану прес-конференцію, від якої чекали нових сенсаційних викриттів. Проте до прес-конференції готувалися не лише журналісти. За годину до її початку перші два ряди в невеликому конференц-залі агентства Інтерфакс-Україна були вже зайняті. На них розташувалися люди в штатському — вже під час прес-конференції з’ясувалося, що деякі з них є колишніми колегами Мельниченка з СБУ. Слід сказати, що багато журналістів так і не змогли потрапити на прес-конференцію внаслідок відсутності в залі вільних місць.

Кілька разів люди в штатському викрикували щось на кшталт: «Гадаєш, тут усі такі наївні зібралися», «Скажи, хто тобі платить». Один з них, полковник Володимир Косар, який був заступником коменданта в адміністрації президента, навіть почав запевняти журналістів, що Мельниченко ніяк не міг робити записи в кабінеті Кучми: «Мельниченко заходив туди раз на три дні, а може й на тиждень... Скажіть, як він міг засунути під диван диктофон?» У той же час з передостаннього ряду на екс-майора сипалися образи шеф-редактора сайту «Трибуна» Євгена Лауера. «Тюлень дресирований» — це був один з найм’якіших епітетів на адресу Мельниченка. Але останній на провокації практично не реагував і навіть зміг зробити низку заяв.

«ДИКТОФОН ПІД СЕРЦЕМ»

Микола Мельниченко в черговий раз заявив про незаперечні докази того, що саме він вів запис у кабінеті колишнього президента України Леоніда Кучми. За його словами, він носив диктофон «під серцем», «власноруч ставив його під диван і забирав його звідти». На підтвердження Мельниченко ввімкнув запис, який він сам охарактеризував як «рипіння пружин дивана в кабінеті Кучми». Однак розібрати що-небудь було практично неможливо, чулося лише якесь шипіння. Присутній на прес-конференції колишній народний депутат Олександр Єльяшкевич раз у раз нагадував, що «Мельниченко записував, ризикуючи власним життям щодня, відволікаючи увагу своїх колег, він встановлював диктофон і знімав диктофон».

ШЕРШЕ ЛЯ ФАМ

Колишній майор держохорони стверджує, що у нинішнього голови Верховної Ради Володимира Литвина були особисті мотиви для того, щоб усунути журналіста Георгія Гонгадзе. «Я підкреслюю, що у Литвина були особисті мотиви ненавидіти Гонгадзе, що грунтувалися на побутовому рівні», — заявив він. Які мотиви, Мельниченко не відповів «з етичних міркувань». Зате цікавість журналістів частково задовольнив Олександр Єльяшкевич. Виявляється, це були «стосунки з жінкою». Що за жінка, Єльяшкевич порадив запитати в Генпрокуратурі. Мовляв, усі матеріали там. О. Єльяшкевич також заявив, що вимагає відставки Литвина з посади спікера Верховної Ради: «Я підкреслюю, що неодноразово порушував питання, зокрема через колишнього посла в США, стосовно Литвина. І у своїх заявах Мельниченко ставив питання відразу після загибелі Юрія Кравченка (екс-міністр внутрішніх справ. — Ред. ) про те, що Литвина негайно треба усунути з посади, оскільки саме він є головною постаттю, що заважає реальному розслідуванню резонансних кримінальних справ.

МІЛЬЯРД ЗА КУЧМУ

За словами екс-майора, в Україні є люди, готові сплатити мільярд доларів США за те, щоб екс-президент Леонід Кучма не був притягнутий до відповідальності. «1 млрд. дол. — ціна питання про відведення Кучми від відповідальності», — зазначив Мельниченко. Він також сказав, що його намагалися підкупити екс-керівник Держуправління справами Ігор Бакай, перший помічник Кучми Сергій Льовочкін і зять Кучми Віктор Пінчук.

Перепало й представникам «помаранчевої команди». За словами Мельниченка, у нього 8 березня була зустріч з екс-помічником Президента Олександром Третьяковим, де той нібито просив «відвести від відповідальності Кучму й Литвина». «Але я не вірю, що він діяв від імені Президента Віктора Ющенка», — заявив Мельниченко.

На запитання журналістів, чому він не попередив журналіста Георгія Гонгадзе про злочин, який готувався проти нього, Мельниченко заявив, що в записах не було чіткої вказівки вбити. «Було «вивезти в Чечню, розібратися», — заявив він. У той же час Мельниченко зазначив, що правоохоронні органи самі мусять розібратися, що мав на увазі Леонід Кучма.

Уже під кінець прес-конференції Мельниченко заявив, що не збирається брати участі у виборах до Верховної Ради: «У мене немає ніякого бажання бути у Верховній Раді і бачити обличчя Литвина, Волкова... і ще 283 народних депутатів цього скликання».

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: