Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мельниченко стане депутатом?

3 грудня, 2005 - 00:00

Центральна виборча комісія найближчими днями розгляне питання стосовно реєстрації народним депутатом України екс-майора госохорони Миколи Мельниченка. Про це вчора заявив голова ЦВК Ярослав Давидович, передає Інтерфакс-Україна. За словами Давидовича, у ЦВК надійшов текст постанови Верховного Суду про скасування його попереднього рішення від 2002 року, якою було підтверджено законність рішення ЦВК про відмову в реєстрації М. Мельниченка кандидатом у народні депутати за списком Соцпартії для участі у виборах народних депутатів у 2002 році. Ярослав Давидович відмовився давати будь-які коментарі з цього приводу, підкресливши, що комісія має ухвалити рішення з даного питання колегіально.

Сам Микола Мельниченко та екс-депутат Олександр Єльяшкевич учора також зустрічалися з головою Центрвиборчкому Ярославом Давидовичем. Про це «Українській правді» повідомив соціаліст Микола Садовий. «Учора в присутності 5 депутатів від фракції СПУ, в тому числі й мене, Мельниченко та Єльяшкевич зустрічалися з Давидовичем у ЦВК, де обговорювали питання щодо розгляду заяви Мельниченка про поновлення його депутатом», — сказав Садовий. За його словами, з цієї розмови стало зрозуміло, що «ніхто не бажає поновлювати Мельниченка». «Адже, якщо Мельниченко буде в цій залі (ВР), тоді він кожного дня видаватиме якусь нову інформацію, й вона стосуватиметься верхнього ешелону нашої влади. І це не вигідно», — сказав депутат. «На главу ЦВК вплив безумовно є. Якщо не прямий, то опосередкований. Я не думаю, що не було розмови з Президентом, під час якої він висловив свій погляд. Не думаю, що не було зустрічі чи телефонної розмови, наприклад, з Литвином». Разом з тим Садовий не погоджується, що своєю появою у ЦВК соціалісти самі на нього тиснуть. «Ми не тиснемо, ми просто ініціюємо зустріч, щоб цю заяву розглянули у ЦВК згідно закону». При цьому Садовий упевнений, що розгляд заяви Мельниченка обов’язково відбудеться, оскільки ЦВК має це зробити згідно з законом «Про звернення громадян...». Щоправда, як повідомили у прес- службі ЦВК, заява Мельниченка не розглядатиметься цими вихідними. За словами представників прес-служби, «можливо це буде в понеділок чи вівторок».

Водночас Верховна Рада звернулася до генпрокурора стосовно перевірки законності закриття кримінальних справ проти Миколи Мельниченка, який «виїхав з країни на базу НАТО і порушив українське законодавство». Запит підготовлено членом фракції комуністів Віктором Мироненком.

Сам Микола Мельниченко продовжує наполягати на тому, що ніхто не замовляв йому запису розмов у кабінеті екс-президента Леоніда Кучми. В інтерв’ю телеканалу «Інтер» у четвер увечері він зробив сенсаційне зізнання: Я пам’ятаю той день, коли я думав, убити Кучму чи ні, звільнити країну від такої людини. І я все-таки прийняв рішення задокументувати його злочини, щоб було покарання». На запитання, чому ж він не попередив журналіста Георгія Гонгадзе про підготовлюваний замах на його життя, Мельниченко відповів: «Претензії може висунути Гонгадзе, Єльяшкевич. Тому що це питання ставиться з метою, щоб сказати, що хтось прослуховував, він міг теоретично вбити. Питання ставиться в тому ракурсі, що Кучмі не було сенсу вбивати журналіста і віддавати такий наказ».

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: