Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Микола ГРИЦЕНКО: «Реальні шанси перемогти мають Олександр Мороз та Євген Марчук. Якщо все буде чесно»

11 лютого, 1999 - 00:00

АНКЕТА «Дня»:

01. Яку з проблем стосунків між центром та регіонами ви вважаєте найболючішою?

02. Ваша область межує з Росією. Наскільки сильні в ній, на ваш погляд, проросійські настрої?

03. Візитною карткою не тільки Сумської, а й української промисловості були колись такі гіганти, як об'єднання «Свема», НВО ім. Фрунзе, «Сумихімпром». У якому стані перебувають тепер ці підприємства та промисловість області в цілому?

04. Якщо проаналізувати вашу редакційну пошту та зустрічі на читацьких конференціях — що нині найбільше отруює життя звичайним людям?

05. У чому, на вашу думку, полягають причини успіху політичного популізму у вашому регіоні? (Як відомо, значну частину голосів на виборах до парламенту ПСПУ одержала саме на Сумщині, а Н. Вітренко — переконливо перемогла в одномандатному окрузі в м. Конотопі).

06. Чи не могли б ви навести зразок місцевого політичного фольклору?

07. Хто з місцевих політиків, на ваш погляд, найперспективніший?

08. Чого чекають люди від майбутнього президента?

09. Назвіть, будь ласка, політиків, які, на вашу думку, мають реальні шанси перемогти на президентських виборах?

10. Відкрите питання. Що ще важливого ви хотіли б сказати?

1. Сумщина дає половину видобутку нафти на Україні. Але всі доходи від її реалізації йдуть у центр. От вам і проблеми стосунків. Формування бюджету країни необхідно розпочинати з області. Тоді й буде все справедливо.

2. Століттями гартувалася дружба українського й російського народів. 60 років тому Сумська область утворювалася із земель, які раніше належали Чернігівській, Харківській, Полтавській, а також Курській губерніям. Переплелися долі українців і росіян, які живуть у прикордонних регіонах. Отже, переважна більшість населення Сумщини — за дружбу з братнім російським народом.

3. Це були гіганти, напевне, не лише української, а й всесоюзної промисловості. І споруджувалися вони з розрахунку на те, що сфера їхньої діяльності охоплюватиме всі республіки колишнього Союзу. Нині колектив і керівництво акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання імені М.В. Фрунзе» зуміли зберегти старих і знайти нових партнерів. Тому воно й живе, працює. АТ «Сумихімпром» виготовляє такі необхідні для села мінеральні добрива. Але хіба можуть «лежачі» колективні сільські господарства розрахуватися за них? У найгіршому становищі перебуває «Свема». Як і всі шосткінські підприємства. Нині Шостка оголошена відкритою економічною зоною. Це дає певні надії на відродження в недалекому минулому славнозвісної «Свеми».

4. Наша редакційна пошта свідчить: найбільше отруює сьогодні життя людям безробіття, невчасна виплата зарплати, жалюгідних пенсій, на які неможливо прожити. А найбільше — безнадія, невіра, пітьма в кінці тунелю.

5. Причини успіху політичного популізму в регіоні в тому й полягають. Жити так далі неможливо. На болючих струнах і грають популісти. За жахливих умов людина вірить усіляким обіцянкам.

6. У камері сумської в'язниці сидять двоє.

— За що сидиш? — питає один у сусіда.

— За партію...

— За яку партію, їх же стільки розвелося?

— За партію контрабандного товару, яку не вдалося відправити за кордон манівцями.

7. Політиків у нас сьогодні хоч греблю гати. І найперспективніший з них той, хто не обіцяє, а робить діло.

8. Від майбутнього президента люди чекають кардинальних змін, насамперед в економічній політиці. Щоб запрацювали підприємства... Щоб був справжній соціальний захист людини... Щоб діти й онуки наші мали освіту, роботу, зарплату. Щоб Україна була справді незалежною державною, а не танцювала під дудку міжнародних фондів, банків...

9. Реальні шанси перемогти на президентських виборах мають Олександр Мороз і Євген Марчук. Якщо все буде чесно.

10. Місцевих журналістів дуже хвилює становище регіональної преси. Нині виходить багато газет, але хіба їх можна назвати газетами? Це здебільшого рекламні листівки із суцільними передруками. Преса має стати справжньою четвертою владою.

Ведучий рубрики «ПРЕС-КЛУБ «Дня» Валентин ПУСТОВОЙТ

Тел (044) 414-98-20 e-mail: [email protected]

Газета: 
Рубрика: