Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Микола ТОМЕНКО: «Так. Це була помилка»

13 липня, 2005 - 00:00
У НАШІЙ ВЧОРАШНІЙ РОЗМОВІ З МИКОЛОЮ ТОМЕНКОМ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ СТУДЕНТИ, КОТРІ ЗАЙМАЮТЬСЯ У ЛІТНІЙ ШКОЛІ ЖУРНАЛІСТИКИ ВІД «Дня». ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОТРАПИТИ НА ІНТЕРВ’Ю, ВОНИ МАЛИ ПРОЙТИ СВОЄРІДНИЙ ТЕСТ — НАПИСАТИ ВАРІАНТИ ЗАПИТАНЬ ДО ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄРА. АВТОРИ НАЙКРАЩИХ ЗМОГЛИ ОСОБИСТО ПОСТАВИТИ ЇХ ГОСТЮ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА / «День»

Такою була відповідь вчорашнього гостя «Дня», віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Томенка на пряме запитання наших кореспондентів щодо «квотного принципу» формування уряду. За його словами, Президент Віктор Ющенко, маючи величезний кредит довіри від населення, міг би створити більш ефективний Кабінет, взявши на себе всю повноту відповідальності за його роботу або делегувавши таку відповідальність прем’єру.

Загалом Микола Томенко у вчорашній розмові цілком виправдав характеристику, яку сам же собі дав. «Я стаю по стилістиці ледь не головним антипомаранчистом», — сказав він. І справді дуже тверезо оцінював і принципи формування провладної партії, і політику щодо розмежування влади і бізнесу, яку назвав «лицемірством». Віце-прем’єр не приховував, що має немало проблем через свою відвертість і критику деяких ініціатив і кроків владної команди. Зокрема, він висловив абсолютне несприйняття формування партосередків в уряді, сказавши, що партійною діяльністю міністри мають займатися у вільний від роботи час. А також зауважив, що в останніх парламентських проблемах винна влада, яка у ситуації з сумісниками «мусила б показати інший стандарт, морально і законодавчо виправданий».

Віце-прем’єр, який неодноразово зустрічався з Миколою Мельниченко, також досить відверто висловився з приводу того, чому досі немає прогресу в пошуку замовників убивства журналіста Гонгадзе. За його словами, нова влада, яка взяла на себе зобов’язання довести цю справу до логічного завершення у суді, не спромоглася виконати декілька абсолютно нескладних, але досить резонних умов майора. Через що зривається участь Мельниченка в якості свідка у справі Гонгадзе та використання його плівок як доказової бази.

У чому суть протиріч у владній команді? Що відбувається з колишніми опозиційними ЗМІ, в яких інформаційних війнах вони беруть участь? Що робити з тим, що вже збудовано в Києві? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з Миколою Томенко у п’ятничному номері «Дня».

Наталiя ТРОФIМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: