Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міліція чистоти

Харківські правоохоронці займуться санітарним очищенням міста
22 березня, 2007 - 00:00

Влада Харкова незадоволена роботою міської санітарно-епідеміологічної станції і збирається надіслати звернення до Міністерства охорони здоров’я з проханням перевірити її діяльність. Секретар міськради Геннадій Кернес звинувачує санітарів у тому, що вони не справляються зі своїми обов’язками, а ті, у свою чергу, скаржаться на беззахисність у підтримці чистоти в Харкові і прохають допомоги в цій справі у правоохоронців.

Харківські медичні працівники скаржаться, що почастішали випадки нападу на них. Заступник міського голови Харкова Ігор Шурма заявив про те, що зараз розробляється схема і механізм оперативного оповіщення працівників районних відділів міліції в разі нападу на медиків. Правоохоронці, у свою чергу, скаржаться, що не можуть повноцінно справитися зі своїми обов’язками, оскільки вони часто просто технічно не можуть відреагувати на сигнал від потерпілих. На загальних зборах обласного управління МВС і представників мерії заступник начальника ГУ МВСУ в Харківській області Валерій Лютий зазначив, що 32 дільничних пункти не телефонізовано, а 4 — не обігрівається. Ігор Шурма для розв’язання питання з п’яними порушниками повідомив про проведення найближчим часом круглого столу на тему доцільності відновлення медвитверезників. Окрім того, потрібно підняти питання про організацію медичного обстеження людей без постійного місця мешкання, так званих бомжів, у чому дуже потрібні спільні дії Департаменту охорони здоров’я і ГУ МВС України в Харківській області. Агресії з боку тих, хто перевіряється, бояться і санітарні працівники. Як заявила головний санітарний лікар Харкова Тетяна Колпакова, лікарі бояться ходити на ринки з перевірками, де їх спокійно можуть безкарно побити.

Геннадій Кернес наполегливо попрохав правоохоронні органи допомогти урядовцям у наведенні порядку на території міста. Проблеми, які місто не може вирішити без підтримки людей у погонах — несанкціонована торгівля на ринках, незаконні кіоски, крадіжка люків і обладнання з ліфтів, звалища. Деякі з чиновників посилаються на 10 статтю Закону України про міліцію, де говориться, що забезпечити санітарний стан прилеглої до будинків території — це обов’язок правоохоронців. У результаті керівництво обласного управління міліції погодилося провести санітарні рейди містом спільно з урядовцями. І не лише ринками, але й вулицями, і пунктами прийому металу. Дільничним, вочевидь, додасться роботи, оскільки вони тепер мають спостерігати за тим, щоб не розкрадали ліфти, не скупчували сміттєві купи й основне — щоб винні в порушеннях санітарного порядку притягувалися до відповідальності. Своєю чергою міськрада відмовилася від традиційних весняних двохмісячників благоустрою міста «Зелена весна». Тепер цей санітарний проект називатиметься «Чисте місто- 2007», оскільки чистоту в Харкові підтримуватимуть цілий рік. У допомозi в його проведеннi сподіваються на міліцію.

Марина ГОЛІНА, Харків
Газета: 
Рубрика: