Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міліція громадського призначення

На українські вулиці повернуться патрулі
16 лютого, 2006 - 00:00

На вулицях великих українських міст не часто можна зустріти патрульний наряд, який стежить за правопорядком. А в обласних центрах, невеликих містах і селах не згадують про патрульну службу ще з радянських часів. Згідно зі статистикою, сьогодні міліція громадського порядку патрулює всього п’яту частину від всієї території нашої країни, в основному у великих містах. Але протягом минулого року було проведено експеримент, який, як стверджує МВС, довів ефективність роботи патрульного підрозділу міліції. Начальник Департаменту громадської міліції Володимир Маєвський стверджує, що вулиці, які брали участь в експериментах, взагалі «позбавилися» злочинності. «Якщо навіть злочин було скоєно, то він обов’язково розкривався по гарячих слідах», — говорить В. Маєвський.

На підставі результатів експерименту, що приємно приголомшили міліціонерів, створено законопроект про реформування міліції громадського порядку, презентований вчора на брифінгу МВС. Згідно з ним, оновлений наряд патруля складатиметься в середньому з 7 правозахисників: головний офіцер і по три представника від колишньої ПС і ДПС. «Буде 19 тис. патрульних міліціонерів, — заявив начальник міліції громадського порядку Володимир Рудник, — 299 нарядів, які будуть розосереджені по всій Україні й покриють 35—40% територій». До них увійдуть працівники, скорочені при реформуванні Державтоінспекції (ось таке знайшли їм застосування) і правозахисники ПС, які закінчили курси підвищення кваліфікації.

Такі патрулі в Києві та обласних центрах стежитимуть за громадським порядком, а також зможуть оформляти протоколи при адміністративних порушеннях, не доправляючи людину до відділку міліції. У маленьких містах і селах міліціонери в таких патрулях виконуватимуть функції ДПС (стежитимуть за правопорядком на дорогах), і навіть зможуть оформляти протоколи при ДТП. Крім цього, на сьогодні вже функціонує громадський інститут помічника дільничного, який нараховує близько 13 тисяч цивільних патрульних або, як їх раніше називали, дружинників. Патрульним також планують підвищити зарплати — до 900 гривень, сьогодні ця цифра становить в середньому 600 гривень. Крім того, охоронцям порядку на вулицях будуть присвоєнi офіцерські звання або, у крайньому разі, звання сержантів. А професія їх буде називатися не міліціонери, а інспектори.

Планується, що цей законопроект буде розглянуто на найближчій сесії Верховної Ради. У МВС сподіваються, що його не спіткає доля законопроекту реформи ДАI, який досі «висить» у повітрі.

Ганна МИЗИТОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: