Начальник управління МВС у Дніпропетровській області генерал-лейтенант міліції Юрій Черкасов «за дорученням особового складу» звернувся з відкритим листом до «депутатів усіх рівнів» у зв’язку з важким матеріальним становищем його підлеглих. Поточного року, мовиться в листі, на утримання дніпропетровської міліції було передбачено трохи більше як 48 млн. гривень, тобто 46,5% вiд реальної потреби. Основну частину цих коштів — 89% — становить грошове утримання особового складу. Однак надані суми дозволяють виплачувати тільки оклади: посадовий — за звання та надбавку за вислугу років. На інші види передбачених законом виплат — надбавки за особливі умови служби та професійний ризик тощо — грошей не вистачає.
Унаслідок такого фінансування, зазначається у зверненні, середньомісячне утримання міліціонерів патрульно-постової служби, на якій і лежить основний тягар охорони громадського порядку, якщо вислуга 4—5 років, становить усього лише 180 гривень — мало не половину прожиткового мінімуму. Якщо врахувати, що плата за житло та комунальні послуги для сім’ї із 3 осіб перевищує 100 гривень, то на утримання сім’ї міліціонерові залишається менше як 80 гривень. При цьому не видаються встановлені продуктові пайки або грошова компенсація за них. Невипадково, мовиться в листі, «непоодинокими стали випадки, коли працівники міліції виходять на службу голодними»!
Іще гірша ситуація з матеріально-технічним забезпеченням: лише третина особового складу нині має бронежилети, усього лише на чверть від потреби міліція забезпечується патронами для навчальних стрільб, а повний комплект форменого одягу встановленого зразка мають 8,3% (!) міліціонерів. Окрім усього цього, вимагає негайного списання або капітального ремонту половина наявних транспортних засобів.
У такій ситуації, зазначає генерал-лейтенант Ю. Черкасов, керівники підрозділів УМВС області вимушені значну частину часу витрачати на вишукування додаткових коштів, а рядові працівники звільняються «в пошуках кращої долі». Тільки за дев’ять місяців поточного року з міліції області звільнилося на 296 осіб більше, нiж минулого року, і саме через незадовільне матеріальне становище. Загалом у внутрішніх органах області сьогодні не вистачає 2220 працівників, передбачених за штатом.
Виходячи зі сказаного, керівництво дніпропетровської міліції просить депутатів уважніше придивитися до проекту держбюджету на 2002 рік, оскільки за такого фінансування «стає неможливим не тільки підвищення ефективності роботи, але й узагалі неможлива підтримка боєготовності міліцейських колективів».
Задля справедливості потрібно зауважити, що підтримку міліції на Дніпропетровщині завжди надавали й депутати, й місцева влада, й багаті спонсори. З їхньою допомогою бiля будинку обласного управління МВС на вулиці Червоній до наступного Дня міліції буде відкрито й освячено новий храм Святого Георгія Побєдоносця. Передбачається, що на майданчику перед цим храмом наряди міліції, отримавши благословення, заступатимуть на несення нелегкої служби. Зрештою, не хлібом же єдиним живе міліціонер.