Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Миротворчу місію в "оранжевій республіці" завершено

2 вересня, 1997 - 00:00

- Неправими виявилися ті, хто виступав проти цих навчань, - заявив у Миколаєві на підсумковій прес-конференції українсько-американських навчань "Сі-Бриз-97" перший заступник міністра оборони України Іван Біжан. - Вони почалися й завершилися в точно названі терміни, їхні учасники показали відмінну взаємодію при виконанні як миротворчих, так і бойових завдань.

На завершальному етапі навчань морські піхотинці України та США, а також українського спеціалізованого підрозділу МНС виконували завдання з порятунку мирного населення "оранжевої республіки", котра постраждала від землетрусу. Зруйноване стихією місто було змодельоване на полігоні Широкий Лан. Миротворці рятували людей з палаючих і зруйнованих будинків, витягували з-під уламків і розбитих автомобілів. Поранених евакуювали гелікоптерами та машинами, для вивезення "транспортабельних" із зони лиха було сформовано колону з вантажівок під охороною БТРів та військових підрозділів. До рятувальних дій були залучені табір для прийому біженців та польовий шпиталь. На блок-постах велися перевірки автотранспорту з метою виявлення терористів, зброї та контрабанди. На прикінець морські піхотинці вступили в бій з умовними екстремістами і спалили з вогнеметів два танки.

За ходом навчань спостерігали представники 12-ти країн, у тому числі всіх, окрім Росії, держав, котрі мають вихід до Чорного моря. Торкаючись на прес-конференції цього регіону, посол США Вільям Міллер зазначив, що він не є "регіоном життєво важливих інтересів США". "У нас нема жодних намірів розміщувати свої кораблі в Чорному морі. Вони можуть бути тільки там, де потрібна наша допомога для забезпечення миру. Такою є наша політика".

Такі навчання в Чорному морі вирішено провести й наступного року. Країну, котра прийме їх, буде визначено пізніше.

Під кінець навчань "схаменулися" й миколаївські "ліві", влаштувавши пікет на виїзді з полігону. "Янкі, гоу хоум" звучало як своєрідне напуття, коли американські піхотинці відїжджали з Широкого Лану.

Миколаїв

Данило КЛЯХІН, "День"
Газета: 
Рубрика: