Навіть найпростіший сервіз часів бабусиної молодості може по-новому «заграти», а може — й не створити домашнього тепла, якщо його неправильно задекорувати. Фахівці при цьому радять не зводити декор до традиційних «свічок-квіточок-пелюсточок», а спробувати використати предмети не за своїм призначенням. Наприклад, застосувати як прикраси дольки нарізаних фруктів. Або розкидати, припустимо, на День святого Валентина по всьому святковому столу аркушi відривного календаря, які, звичайно, нагадують про те, яка надворі дата.
Своїми порадами експерти з декору ділилися в ході майстер-класу на виставці «Декор та подарунки», яка проходила у стінах Торговельно-Промислової палати України. А також — пропонували слухачам самим виступити в ролі декораторів. Наприклад, вибрати з безлічі розставлених столових приладів посуд однієї марки і, за допомогою додаткових елементів, створити затишну обстановку стола. З урахуванням того, що представлений посуд — сам по собі витвір мистецтва (витончена порцеляна від фірми «Ермес», «зухвалі» троянди на чашках від Роберто Каваллі, срібло від «Крістофля»: деякі предмети — копії зразків, створених фірмою ще у XIX столітті... Про вартість їхню промовчимо, аби не засмучувати читача...), зробити це, як здається, було неважко.
Що ж, з поставленими цілями впоралися не лише учасники даного конкурсу: організатори самої виставки — теж. Під одним дахом зустрілося безліч красивих речей: від дрібничок, ділової галантереї, аксесуарів для паління, елітної канцелярії до плетених меблів, усіляких світильників, аксесуарів для ванних кімнат, постільної білизни та прикрас для стін. Відвідала виставку фірма з Оренбурга, яка реалізовувала славнозвісні хустини — ті самі, які через кiлечко пролазять. Немов із XVIII століття — канцелярія від однієї з італійських фірм: мініатюрні пляшечки з різнокольоровим чорнилом, у буквальному значенні перові ручки (тобто з пташиним пером на кінці) тощо. Велика кількість штучних, але таких справжніх — навіть якщо пильно придивлятися — на вигляд квітів.
Сьогодні, як відзначають організатори виставки, вітчизняний ринок подарунків, предметів для оформлення інтер’єру тощо розвивається надзвичайно активно. І логічно, що у перманентно зростаючої галузі мало нарешті з’явитися своє «представництво» у вигляді подібної виставки. На українському ринку «красивих речей» нині працюють понад 10 тисяч підприємств та компаній. За два минулих роки обсяг ринку виріс майже вдвічі і нині становить близько $45—60 млн. Кількість тільки імпортерів сувенірно-подарункової продукції за останні два роки виріс у 2,5—3 рази. Імпорт до України окремих товарних груп (посуд, предмети декору інтер’єру тощо) становив майже 7 млн. умовних одиниць, що практично на одну п’яту більше за показники року 2001 . Імпорт біжутерії у позаминулому році виріс на 30% від показників роком раніше. За даними Держбуду України, минулого року введено в дію близько 6,5 кв. м житла (у тому числі — й елітного), що на 6% більше, ніж року попереднього. Прибуток готельного господарства, наприклад, у Києві виріс на 1/5 порівняно з позаминулим роком, а щорічний приріст нових об’єктів громадського харчування становить 60%. Попит на послуги з дизайну інтер’єрів за кілька років збільшився в 1,5 разу. Щоправда, особливість нашого ринку — фактично половину товару компанії привозять з інших країн — Польщі, Китаю, Італії, Німеччини, Індії тощо. Але справа, однак, не в цьому. Адже очевидно: попит на милі дрібнички говорить про те, що вже менша кількість співвітчизників думає переважно про шматок хліба та склянку молока.