Методист відділу сільського господарства національного еколого-натуралістичного центру Віра Тетюра розповіла «Дню», що основоположним чинником для отримання якісного урожаю є оптимальні термiни посадки і погода. Якщо підходити до городніх робіт з погляду науки, то на травневих святах залишилося тільки посадити кабачки, огірки і пізню картоплю. Посадка ж капусти, моркви і буряка вже буде дещо запізнілою, але у той же час ще дозволеною.
Думаючи про хороший картопляний урожай, варто обробити кожну ямку попелом. Також, на думку фахівців, для отримання кращих результатів необхідно пам’ятати про підготовчі роботи. Посадковий матеріал для картоплі варто обприскати розчином мідного купоросу і борної кислоти (по половині чайної ложки на відро води) з додаванням невеликої кількості марганцівки. Досвід підказує, що подібні хитрощі підвищують урожай на 10—15%. А ще городники повинні пам’ятати, що овочеві культури необхідно чергувати. Наприклад, якщо після капусти посадити картоплю, то вона і без добрив дасть відмінний урожай, а після коренеплодів найкраще ростуть бобові.
Фанатичні землероби враховують ще один чинник, який, на жаль, не зовсім доступний тим, хто крім «городньої» діяльності працює в установах і на виробництвах. Йдеться про місячний календар. Наприклад, від Молодого місяця до Повного місяця рослини йдуть активно в ріст, і тому дерева, кущі й квіти рекомендують саджати саме у цей період, а між Повним місяцем і Молодиком — картоплю, моркву і буряк.