Дві міжнародні виставки — «Київська Русь-2009» та «Кришталевий кубок України-2009», — що проведені Кінологічною спілкою України за сприяння Федерації мисливського собаківництва України і Центрального клубу володарів німецької вівчарки України, зібрали цього року рекордну кількість собак та різноманіття порід — 170 порід і близько 4 000 собак. До столиці з’їхалися собаки-учасники разом із своїми хазяями з багатьох країн світу, в тому числі з Великої Британії, Фінляндії, Нідерландів, Ізраїлю, Росії, Білорусі, Прибалтики, Молдови, Казахстану.
Кінологічна спілка України (КСУ) — єдина організація в Міжнародній кінологічній федерації (МКФ), що представляє Україну. Напрямки діяльності КСУ — це племінна робота, ведення Племінної книги, а також видача родовідних і проведення виставок. Завдяки членству в МКФ українські родовідні визнаються в усьому світі.
Атмосфера напружена, кожен учасник налаштований на перемогу, хвилюються як власники, так і самі собаки. Тетяна, власниця трьох песиків породи вест хайленд уайт тер’єр, старанно причісує спеціальною щіткою своїх улюбленців і помітно нервує. «Вони також переживають, розуміють, що для мене це відповідальна мить, — розповідає жінка. — Ми приймаємо участь у виставках з 1996 року, але звикнути до хвилювання неможливо».
Здивувало, наскільки просто знаходять спільну мову в ринзі власники собак із суддями, більшість з яких є іноземцями. 24 всесвітньовідомих експерти з 13-ти країн світу оцінювали екстер’єрні якості собак у рингах. Більшість експертів — із Швеції, Швейцарії та Данії. «Чим досвідченіше експерт, тим більше власників собак реєструються саме під його ім’я» — пояснює Ірина Хабаровська, керівник прес-центру КСУ.
Серед 11-ти груп собак-учасників була одна під назвою «Поза класифікацією МКФ». Такі породи, як американський бульдог, лайка якутська, московська сторожова, пудель карликовий (арлекін), ОДІС та інші ( всього 10 порід) виставлялися в окремому ринзі та отримували свої нагороди, проте не мають права брати участь у міжнародних виставках. Причина в тому, що ці породи відносно недавно існують, а тому, на думку експертів з Міжнародної кінологічної федерації, ще не сформували характерних для своєї породи ознак та стандартів. З часом їх також визнають на міжнародному рівні. ОДІС — це гордість українських кінологів, адже це перший пес українського виведення. Ця порода з’явилася 30 років тому в Одесі. Назва її — абревіатура від слів — одеська домашня ідеальна собака. Для виведення ОДІСів «квартирного» формату використовувалися такі породи, як карликовий пудель, французька болонка та фокстер’єр. Власники ОДІСів відмічають розум та слухняність цих собак, не кажучи вже про компактні розміри та гарну білу шерсть.
Найвищу нагороду (Best in show) виставки «Київська Русь-2009» завоювала собака з України породи бішон фріз, а «Кришталевий кубок-2009» дістався аргентинському догу з Росії.