Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Мобільна» планета

Київ став 21-м містом, де втілили ідею Фредеріка Буарбе
16 серпня, 2007 - 00:00
ФОТО ПРЕС-КІТ

Мобільний телефон перестав бути черговим символом глобалізації і, схоже, перетворюється на героя нашого часу. В цьому впевнені молоді українські майстри Олег Рєзніков та Олексій Бойко, чию роботу було представлено позавчора в холі одного зі столичних торгових центрів. Композиція складається з мобільних різних моделей і є просторовим втіленням відомого малюнка Фредеріка Буарбе. Робота над проектом зайняла понад два місяці. Було використано близько 200 мобільних телефонів, 200 кілограмів гіпсу та 30 кілограмів металу.

Перша така скульптура з’явилася в міжнародному аеропорту «Шарль де Голль» (2002 рік): величезне зображення телефону тримає 15 метрова рука. Відтодіпо всьому світу — від Лондона до Тайваня — було встановлено 20 подібних скульптур, повідомляє www.Rupor.info.

Яскравість і простота — ось основні характеристики створеного Буарбе образу і його виразного скульптурного втілення, що дають нам можливість осмислити світ, яким він став завдяки технічному прогресу, що об’єднав людей усіх рас, усіх культур.

Африканський філософ, художник і письменник Фредерік Брюлі Буарбе народився 1923 року в Кот Д’Івуарі. В 1970-х роках минулого століття він почав втілювати свої думки в тисячах маленьких малюнків розміром з поштову листівку, використовуючи звичайну кулькову ручку і кольорові олівці. На думку Буарбе, його місія як художника полягає у примиренні всіх народів і розвитку між ними культурного діалогу. «Наш обов’язок організовувати суспільство таким чином, аби з’явилися спільні теми для дискусій між тими, хто творить мистецтво, і тими, хто його сприймає. З такого спілкування може виникнути чудова світова цивілізація», — заявив він.

Газета: 
Рубрика: