У Києві завершився шостий національний конкурс Imagine Cup, організатором якого виступає компанія «Microsoft Україна». Перемогу виборола студентська команда з Одеси, яка просто вразила журі креативністю та практичністю свого проекту DashPoint. Ідея проекту — розробка програмного забезпечення (ПЗ), яке дозволяє сліпоглухим людям навчатися, читати книжки, спілкуватися в соціальних мережах.
Як пояснив капітан команди-переможниці Дмитро Городницький, на комп’ютер встановлюється спеціальне програмне забезпечення, до нього підключається контролер, на який за допомогою вібрації передається інформація абеткою Брайля. Будь-яка інформація, що є на комп’ютері або в інтернеті, перетворюється у вібросигнали, і людина, тримаючи руку на контролері, може розпізнавати букви і слова. Так можна читати тексти, навчатися і навіть спілкуватися через службу обміну повідомленнями. Розроблене ПЗ може працювати на смартфонах і при потребі його можна інтегрувати в служби миттєвих повідомлень. Розроблений одеситами проект не має аналогів у світі. Інші ж існуючі рішення для поліпшення роботи людей з обмеженими фізичними можливостями (наприклад, принтери для друку книжок абеткою Брайля) дуже дорогі, розповідає Городницький. ІТ ноу-хау українських студентів за умови серійного виробництва коштуватиме всього близько 40 дол. На команду-переможницю чекає ще одне випробування: в середині липня одесити поїдуть до Нью-Йорка представляти Україну у фіналі Всесвітнього студентського конкурсу Imagine Cup в номінації «Розробка програмних проектів».
До фіналу цьогорічного національного конкурсу потрапило 10 проектів. За словами члена журі, голови наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновника «Інком» і «Датагруп» Олександра Кардакова, справжня боротьба розгорілася, коли почали визначати претендентів на перше-четверте місця.
Проект команди-переможниці конкурував з не менш цікавим та перспективним проектом ChildLight (нова методика реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч) та з Red One (щоденний моніторинг стану майбутньої мами в онлайн-режимі). А проект запорізьких студентів Green Dice (електронна лабораторія для аналізу екологічного стану річок) отримав відзнаку як екологічний проект від одного зі спонсорів компанії ДТЕК. За словами менеджера з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Вікторії Гриб, ця ідея зацікавила компанію, бо її використання поліпшить якість питної води у великих містах. Тож цілком імовірно, що компанія продовжить співпрацю з цією командою, але вже на комерційній основі.
«Мене дуже вразив рівень проектів, представлених на фіналі. Деякі з них за невеликого доопрацювання можуть бути реалізовані в Україні. Мета Imagine Cup — допомогти молодим людям реалізувати себе. І якщо у команди є хороша ідея, вона може в партнерстві з українськими компаніями, які мають необхідні ресурси, створити продукт або рішення і вивести його на ринок. Ми у свою чергу можемо допомогти у просуванні такого продукту», — говорить генеральний директор «Microsoft Україна» Дмитро Шимків.
Загалом же опитані «Днем» члени журі відзначили проекти, що зайняли перше-четверте місця). При невеликому доопрацюванні, на їхню думку, вони можуть набути комерційної форми і принести розробникам заробітки. Особливий комерційний інтерес, за словами членів журі, викликає проект «Швидкі букви». Ним пропонується створити спеціальне комп’ютерне ПЗ для прискорення інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку. Суть ідеї проста: натискаючи на екрані комп’ютера пальчиками на певні елементи комп’ютерної програми, дитина переходить на інший елемент і дізнається щось нове. Такий дотиково-сенсорний підхід в ігровій формі розвиває інтелект дошкільнят. Як розповів «Дню» один із членів журі, зараз для авторів цього проекту шукаються спонсори, які допоможуть поставити ідею на виробничий конвеєр.