Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мужні попри все: лікар-віртуоз, незрячий вчитель, піаніст зі зламаним пальцем...

У столиці вшосте визначили лауреатів премії «Гордість країни»
14 квітня, 2009 - 00:00

Неймовірне поряд — звичайні українці роблять великі вчинки не задля винагороди, а в ім’я людяності. На сцені столичного Театру ім. І. Франка з рук високопосадовців та шоу-бізнесових зірок десяток героїв отримали тендітні статуетки — бронзовий жіночий образ із сонцем в руках, що символізує надію та віру в майбутнє. У Громадську раду премії «Гордість країни», яка визначала цьогорічних переможців з-поміж трьох десятків номінантів, увійшли Богдан Ступка, Мирослав Попович, Ніна Матвієнко, Андрій Курков та ін.

Жіночу аудиторію особливо розчулила подружня пара Надії Вербицької та Івана Сівака, що не можуть ходити, проте прекрасно танцюють на інвалідних візках.

За мистецькі порухи нагородили і юних піаністів Андрія та Богдана Топорівських, що перемогли в міжнародному конкурсі. Напередодні змагання молодший бешкетник зламав пальця, але, попри це, виступив перед суддями. Вітав хлопців Святослав Вакарчук, котрому теж довелось «викручуватися» під час виступу, бо його напарник-гітарист на церемонію запізнювався. Лікарем року став Олександр Резніков, спеціалізацією якого є трансплантація втрачених кінцівок. Хірург — фанат «Бітлз» — з рук лідера гурту «Друга ріка» Валерія Харчишина отримав власне фото з сюрпризом — підписом Пола Маккартні.

За порятунок подружжя, що мало не згоріло у власному будинку, Галину Кондрашову назвали «Сусідом року». А ще були Віра Крепкіна, олімпійська чемпіонка, що присвятила житя сиротам; спортсменка Ольга Пашолок, яка без ніг перепливла через Босфор; пенсіонерка Любов Шаповал, захищаючи чоловіка, «поклала на лопатки» небезпечного рецидивіста; Сергій Тимофєєв — супергнучкий юнак, що завоював циркового «Оскара»; Олексія Юхименко, майже осліпла дівчина, якій допомагали усією країною.

За почуття обов’язку відзначили й Григорія Лєбєя: незрячого вчителя історії, що вже сорок років поспіль викладає у школі.

— Наразі поява героїв та позитивних прикладів дуже потрібна та суспільно-оптимістична. Бо наші політики постійно скаржаться на кризу, а я як історик скажу: в історії людства ніколи не було добре, була постійна боротьба, в якій і з’являлися герої. Ця премія — не тільки матеріальна підтримка, але й духовна, бо пробуджує в людях людське, пробуджує відчуття патріотизму. Звичайний громадянин, чи то вчитель, чи то лікар, своєю повсякденною роботою повинен дбати про авторитет країни, працювати на благо інших, — сказав «Дню» Григорій Лєбєй.

Сюрпризом для присутніх стала спецвідзнака в номінації «Всім світом», яку отримали 16 моряків судна «Фаїна» та офіцери Служби зовнішньої розвідки, які свого часу визволили моряків з піратського полону. Статуетку вручала Ольга Герасим’юк.

— Цей проект дає людям правильні орієнтири. Адже зараз у суспільстві є уявлення, що правильні й головні люди, які все вирішують — це ті, які по п’ятницях сидять у ефірах, — вважає народний депутат і один з авторів «Дня» Ольга Герасим’юк. — А глядачі вважають себе лише електоратом. Насправді потрясаючої краси душі люди, які справді мають моральний авторитет, які несуть українську традицію, саме вони мають сказати, якою має бути Україна. Вони щодня роблять такі прекрасні речі, про які ми не знаємо. Тому цей проект надзвичайно важливий, а особливо сьогодні. Те, що ми в такий складний період і співаємо, й одружуємося, — ознака того, що ми здорові. У нас героїв багато, але про них мало говорять, хоча саме це потрібно робити.

Організатори дійства — Фонд Віктора Пінчука, «Новий канал» та газета «Факти» — справжньою гордістю країни також називають людей і наполягають на важливості оприлюднення їхніх неймовірних історій.

— Для України це дуже важливо, бо люди повинні відчувати самоповагу, гордість за свою країну, ті відчуття, які ми дедалі частіше втрачаємо. Важливо показати суспільству через вчинки цих людей, що достатньо мати силу волі й високу мету — і будь-які, навіть найбільші, труднощі, які ми сьогодні переживаємо, можна подолати, — впевнений засновник благодійного фонду Віктор Пінчук.

Подивитися телеверсію церемонії нагородження можна 17 квітня о 21.30 на «Новому каналі».

Олена ОЛІЙНИК, «День»
Газета: 
Рубрика: