Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музика всіх континентів

У Києві до 65-річчя заснування Організації Об’єднаних Націй пройшов вечір
26 жовтня, 2010 - 00:00
МУЗИЧНИЙ ФЕЄРВЕРК ВІД ГЕРМАНА МАКАРЕНКА І СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ «КИЇВ-КЛАСІК» / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

З нагоди свята у Національній опері України відбувся концерт-прем’єр під назвою «Музика всіх континентів» (автор та художній керівник проекту, диригент Герман Макаренко за участю симфонічного оркестру «Київ-класік»).

Нагадаємо, творчій проект «Музика всіх континентів» був організований за підтримки іноземних посольств, акредитованих в Україні з метою знайомства наших слухачів з творами композиторів різних країн світу, а також з невідомими творами відомих авторів та знайомства закордонних меломанів з українською музикою. Недарма у 2006 році Міністерство закордонних справ України за активну діяльність у справі популяризації української культури і мистецтва за кордоном присвоїло Г. Макаренку почесне звання «Посол української культури». Географія гастролей очолюваного ним оркестру вражає, найпрестижніші європейські концертні зали гостинно пропонують йому свої сцени, на яких він репрезентує як світову класику, так і українську музику, від Миколи Лисенка до сучасних композиторів — Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Віталія Губаренка, Ігоря Щербакова.

Вже вдруге, за останні п’ять років, ООН підтримує проект «Музика всіх континентів». З привітальним словом на честь ювілею виступили: координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам та міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Музична частина вечору розпочалася із виконання «Гімну Об’єднаних Націй» П. Казальса, а потім прозвучала Увертюра до опери «Тарас Бульба» М. Лисенка, у якій наче сконцентрована вся сила, буремність і водночас надзвичайний ліризм української класики. Програма порадувала меломанів музичним розмаїттям. Прозвучали твори композиторів різних країн, багато з яких виконувалися у нас вперше, зокрема, «Моя батьківщина — Австралія» П. Алена, арабська пісня «Феве», «Пісенний віночок Китаю», «Моє кохання» І. К. Даіро, симфонічна версія «Літо в Буенос-Айресі» А. П’яцолли. Нові твори та обробки чергувалися з популярними мелодіями Бернстайна та П’яцолли, з класикою Чайковського і Штрауса, і всім цим музичним феєрверком вправно керував натхненний маестро Герман Макаренко.

Лариса ТАРАСЕНКО
Газета: 
Рубрика: