Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Дніпропетровщині відбувається «пілотне» реформування системи охорони здоров’я

23 лютого, 2011 - 00:00

Вчора Фонд «Ефективне управління» в партнерстві з компанією Intelligence Squared (Лондон, Велика Британія) провів публічні дебати на тему: «Державна медицина краща за приватну». У заході взяли участь представники експертного співтовариства, міжнародних організацій, органів центральної та місцевої влади, бізнесу, освітнього середовища. Тим часом, поки експерти теоретично обговорюють питання вітчизняної охорони здоров’я, в трьох областях країни (Вінницькій, Дніпропетровській і Донецькій) вже на практиці впроваджуються «пілотні» реформи медицини. Про хід і результати дебатів «День» напише в найближчих номерах. А зараз — про перші кроки реформування в Дніпропетровській області.

У Дніпропетровську в рамках створення Обласного центру матері та дитини відкрили новий корпус Обласної дитячої клінічної лікарні. Ця робота почалася ще за президента В. Ющенка, й у жовтні минулого року з’явилося неонатальне відділення для надання допомоги новонародженим. Модернізований корпус Обласної дитячої клінічної лікарні став другим об’єктом. Він має три відділення: інфекційне, опікове і онкогематологічне. Площа корпусу понад сім тисяч квадратних метрів, а в його палатах можуть перебувати мати і хвора дитина. Всього на реконструкцію дитячої лікарні з державного і обласного бюджетів було направлено 37,5 млн. гривень. Ще 8,5 млн. гривень виділили на медичне устаткування, меблі та інвентар. «Ми створюємо потужну регіональну медичну установу — Обласний центр матері та дитини, — сказав на відкритті губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.— До його складу увійдуть дитяча обласна клініка і новий перинатальний центр. При створенні перинатального центру ми об’єднаємо міський пологовий будинок №2 і неонатальний центр. Для зручності пересування і перевезення пацієнтів усі будівлі з’єднають спеціальними переходами. В Обласному центрі матері та дитини працюватимуть найкращі фахівці, його обладнають усією необхідною медичною апаратурою для надання допомоги вагітним жінкам, новонародженим і дітям віком до 18 років». Одночасно має відбутися перепрофілювання лікувальних установ і підвищення якості медичних послуг, перш за все, «Швидкої допомоги». Кількість її автомобілів і станцій, запевнив Вілкул, буде збільшено для того, аби лікарі могли доїхати на виклик впродовж 10 — 15 хвилин.

Нагадаємо, зовсім недавно в Петриківському районі помер молодий чоловік, який так і не дочекався приїзду єдиної машини «швидкої допомоги».

«Перебудова системи охорони здоров’я вже почалася, — сказала присутня на відкритті дитячої лікарні перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова. — Вона передбачає акцент на родинну медицину і профілактику захворювань, а також концентрацію матеріальних і людських ресурсів. До 1 березня всі пілотні області, у тому числі Дніпропетровщина, повинні надати детальні плани реформування охорони здоров’я. Це стане основою того, що ми повинні зробити в найближчі два роки, аби люди змогли відчути переваги такого реформування і сказати: «лікуватися стало краще».

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: