Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На сцені тільки віртуози!

Київський оркестр гітаристів відзначив своє п’ятиріччя
12 жовтня, 2011 - 00:00
ХУДОЖНІЙ КЕРІВНИК ОРКЕСТРУ ЛЮДМИЛА КАСАТОВА (КРАЙНЯ ЗЛІВА) НЕ ТІЛЬКИ ПРЕКРАСНО ГРАЄ, А Й ПИШЕ МУЗИКУ, СТВОРЮЄ ОБРОБКИ ПОПУЛЯРНИХ МЕЛОДІЙ ТА АРАНЖУЄ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ювілейну програму колектив представив у Будинку актора. Одночасне звучання дванадцятьох гітар, кожна з яких виконує свою партію, зачаровує з перших акордів і не відпускає до кінця концерту, змушуючи забути і про примхи природи, і про холоднечу в залі. Неповторного колориту додала перкусія.

Київський оркестр гітаристів створено 2006-го з ініціативи Олександра Митрошина, який нині є директором колективу. Свій перший концерт Київський оркестр гітаристів дав у столичній музичній школі № 10. У грудні цього ж року оркестр виконав дві композиції на фестивалі «На крилах натхнення». А далі розпочалося гастрольне життя, сольні концерти в Києві, Білій Церкві, участь у музичних фестивалях, зокрема й міжнародних (нагороди і премії, як-от і на міжнародному конкурсі «Ренесанс гітари», який відбувався в Білорусі).

Усі учасники колективу — професіональні музиканти, члени Асоціації гітаристів України. Репертуар оркестру — музика різних часів і країн: від Вільнюської табулатури XVII століття аж до саунд-треку з популярного кінофільму «Пірати Карибського моря». Окрім зарубіжних хітів, виконують музику сучасних композиторів з України та близького зарубіжжя — Андрія Петрова, Ігоря Шошина та самого Олександра Митрошина.

Як розповів «Дневі» директор оркестру Олександр Митрошин, ювілейні заходи не обмежаться одним концертом. 15 жовтня в Будинку вчителя колектив виступатиме на концерті дуету «Свіжий вітер», 20 жовтня — на презентації журналу «Гітара в Україні», яка відбудеться у фестиваль-ресторації «Диван». На 24 жовтня оркестр запросила Харківська філармонія. 26 жовтня відбудеться концерт у Національному музеї Тараса Шевченка, у якому оркестр також братиме участь.

Зараз музиканти готують нову програму до фестивального конкурсу ансамблів та оркестрів гітаристів «Флюгер». Цей форум буде присвячено 100-річчю від дня народження основоположника української гітарної школи Костянтина Смаги (учителя Олександра Митрошина та керівника оркестру Людмили Касатової). Конкурс відбудеться навесні у Броварах. «Флюгер» буде передусім фестивалем дитячих та юнацьких колективів. Уже відомо, що в ньому візьмуть участь колективи з Росії та Білорусі.

— Нас запрошують на фестивалі до інших міст, країн, — каже Олександр МИТРОШИН. — В Україні таких оркестрів, мабуть, більше немає. У Білорусі також, у Росії, можливо, знайдуться один-два, а в Європі є багато. Я слухав чимало оркестрів. Кращі за нас тільки Барселонський оркестр та гітаристи з Китаю. Ми можемо впевнено виходити на європейську сцену. Але є проблема — фінанси. Нам ніхто не допомагає. Ми самі заробляємо гроші концертами й витрачаємо їх на поїздки, репетиції. Шукаємо благодійників і спонсорів, які могли б нас підтримати.

Більшість учасників оркестру — викладачі в музичних школах Києва. На концерт у Будинку актора послухати своїх учителів прийшло багато дітей. Це також важливий педагогічний засіб, переконаний пан Олександр: «Щоб стати хорошим футболістом, треба дивитися, як грає хороший футболіст. Так само й дітям, які вчаться гри на гітарі, потрібно слухати, як грають професіонали. І прагнути до цього рівня».

Олександр Митрошин сам пише музику. На концерті пролунала його «Запальна румба». Художній керівник оркестру Людмила Касатова також пише музику, створює обробки популярних мелодій та аранжує. Керівники регулярно випускають збірники своїх творів. Останній із них вийшов навесні.

Олеся ПУПИНІНА
Газета: 
Рубрика: