Революція, яка відбулася цього року в нашій країні, визначила геополітичний вибір України на користь Європи, що було закріплено підписанням Угоди про асоціацію. Але справжня робота в цьому напрямі лише починається. І, як зазначив заступник голови місії Посольства Великобританії в Україні Мартін Дей учора на інформаційному прес-сніданку для журналістів, ця Угода відкриває надзвичайні можливості для реформування економіки. Однак, наголосив він, це непросто, найскладніше попереду, і тому потрібні справжні реформи та імплементація Угоди, що дозволить розвивати бізнес, створювати робочі місця та експортувати продукцію в ЄС.
Разом з тим, сказав пан Дей, щоб повністю скористатися перевагами Угоди, треба зрозуміти виклики та переваги. За його словами, посольство Британії долучилося до кампанії «Сильніші разом!», щоб донести для українців можливості та переваги, пов’язані з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Зі свого боку координатор Інформаційної кампанії «Сильніші разом!» Любов Акуленко вважає, що зараз головне завдання — тиснути на уряд, щоб той ухвалював необхідні закони та імплементував їх. За її словами, в середині грудня запрацює сайт кампанії, на якому в режимі он-лайн буде подано інформацію, що має зробити уряд 2015 року, й здійснюватиметься моніторинг виконання Угоди про асоціацію.
Також, додала пані Акуленко, планується створити платформу для бізнесу, на якій даватимуться поради українським підприємцям, як виходити на європейський ринок, на які стандарти переходити. «Ми хочемо бути ресурсом, на якому український бізнес зможе отримати максимально вичерпну інформацію», — сказала вона. За її словами, у середині січня запрацює сайт, на якому в режимі он-лайн українські підприємці зможуть отримати безкоштовні консультації.
«Вихід на ринок ЄС залежить на 80% від власника компанії, — зазначила пані Акулено, — а на 20% — залежить від законодавства, яке необхідне на європейський ринок».
За її словами, кампанія «Сильніші разом!» працюватиме не лише з бізнесом, а й намагатиметься вплинути на внутрішні трансформації. Йдеться про дев’ять напрямів 1) фітосанітарний; 2) подолання технічних бар’єрів; 3) покращання внутрішньої торгівлі в країні; 4) конкурентне законодавство; 5) митне законодавство; 6) енергетика; 7) державні закупівлі; 8) інтелектуальна власність; 9) ліки.
Пані Акуленко розповіла, що учасники кампанії «Сильніші разом!» зустрічатимуться з депутатами Верховної Ради і співпрацюватимуть з ними, щоб ухвалювалось необхідне законодавство. Зокрема, додала вона, однією з домовленостей буде представлення політичної діяльності на 2015 рік.