Президентська кампанія в Україні офіційно ще не почалася. Але одному з потенційних кандидатів на пост глави держави, лідерові Всеукраїнської громадської організації «Фронт змін» Арсенієві Яценюку вже вдалося пережити атмосферу, яка нас чекає в президентських перегонах. Народного депутата Арсенія Яценюка в Дніпропетровську не пустили на найстаріше підприємство міста — Металургійний завод імені Петровського. «Я хотів потрапити на завод, але відчув дух попередньої кампанії, — пояснив на прес-конференції А. Яценюк. — Я не мав наміру агітувати, а хотів побачити, що відбувається на підприємстві, яке відвідував, коли був міністром економіки. Але я все одно туди поїду, дочекаюся перезмінки на прохідній і поспілкуюся з робітниками, аби дізнатися чи йде на заводі якийсь процес розвитку і який розмір заробітної платні. Окрім того, я обов’язково передам привіт директорові та решті керівництва заводу». Після повторного візиту до прохідної А. Яценюкові вдалося-таки зустрітися з генеральним директором «Петровки» Юрієм Девяткіним. Інцидент було залагоджено, проте, осад на душі, як кажуть, залишився. «З директором заводу сперечатися було незручно, признався депутат. — Я розумію, що хтось дав йому команду згори. Можливо, наступного разу мені вдасться поспілкуватися з працівниками заводу». Цікаво, що буквально за два дні до цього візиту, місто відвідав інший народний депутат України, лідер Партії регіонів Віктор Янукович — його приїзд збігся з урочистим молебнем у кафедральному соборі УПЦ Московського патріархату, а спілкування з виборцями без проблем пройшло на електровозобудівному заводі.
Безсумнівно, нервова реакція на візит А. Яценюка показала, що його конкуренти сприймають молодого та енергійного лідера «Фронту змін» аж ніяк не як «технічного кандидата». «У мене, сказав А. Яценюк, парируючи висловлювання на свою адресу, однаковий рейтинг із чинним прем’єром Юлією Тимошенко, проте її ніхто не називає технічним кандидатом. Взагалі, на мою думку, називати так будь-якого учасника президентської кампанії — значить не поважати народ України. Адже навіть якщо за якогось кандидата проголосує лише 1% населення, це означає, що його підтримує безліч людей. Щодо мене, то я впевнений, що в другому турі президентських виборів зустрінуся з Віктором Януковичем і внаслідок політичної дискусії зможу перемогти його». У тому, що це не порожні слова, переконливо продемонстрували збори прихильників «Фронту змін», які відбулися у вщент заповненій залі Театру імені Т. Шевченка. Неважко було помітити, що електорат А. Яценюка, який формується, складається в основному із молодих і успішних підприємців, студентів, творчої та наукової інтелігенції — всіх тих, із ким асоціюється майбутнє України. А воно, на думку лідера «Фронту змін», за умов економічної кризи, яка поглиблюється, виглядає аж ніяк не безхмарним. «Країна, — сказав він, виступаючи перед дніпропетровцями, — має величезну діру в бюджеті, 10 мільярдів неповерненого ПДВ, податки, зібрані на декілька місяців наперед і 105 млрд. доларів зовнішнього боргу. Кожного місяця, задля того, щоб розрахуватися за газ, включається друкарський верстат. У країні нараховується 3,5 млн. безробітних — і все це порядок денний майбутнього Президента». Розв’язання економічних проблем в Україні, за словами А. Яценюка, утруднює перманентну політичну кризу через «двохкланову систему», яка сформувалася останнім часом у Верховній Раді. Зламати її та створити реальну багатопартійність у країні, вважає А. Яценюк, може лише «третя сила» — партія, побудована самими виборцями знизу. Саме на це й спрямована громадська ініціатива за назвою «Фронт змін». Лідер руху пропонує коротку, але ясну програму перетворень в Україні — нову індустріалізацію, спроможну підвищити конкурентоздатність країни на світовому ринку, відродження крупнотоварного виробництва на селі, піднесення життєвих стандартів, передусім в освіті та охороні здоров’я, а також створення сильної армії. Внутрішні перетворення повинні підкріплюватися прагматичною зовнішньою політикою, що виключає її «однобоку спрямованість на Захід чи на Схід». Такий підхід А. Яценюк назвав «чорною спадщиною холодної війни». Оплески в залі викликала його відповідь на запитання про те, яким має бути Президент України. «Передусім, — сказав він, —президент повинен бути справжнім «мужиком», бути лідером, який веде за собою країну до перетворень і знає, як це зробити».
Візит А. Яценюка до Дніпропетровська нарешті поставив крапку в створенні обласної організації «Фронту змін». Процес цей дещо затягнувся, а на лідерство претендувало відразу декілька осіб із числа бізнесменів та місцевих політиків. «Коли будуєш організацію знизу, — зазначив А. Яценюк,— неминуче з’являються якісь міні-гетьмани чи міні-олігархи, які хочуть займатися не політикою, а політичним бізнесом. Саме тому, в деяких областях ми були змушені розпрощатися з деякими людьми. У Дніпропетровську всі ініціативні групи підтримали кандидатуру Андрія Павелка — голови Федерації футболу Дніпропетровської області. Робота в нього має бути складна, але я впевнений, що він справиться». В. Павелко прославився в Дніпропетровську участю в таких гуманітарних проектах, як відкриття кращої в регіоні оперної зали чи візити грандів світового вокалу. Останнім часом він поклав багато сил на підготовку Дніпропетровська до футбольного чемпіонату Євро-2012 і навіть їздив із міським головою Іваном Куличенком на фатальне засідання виконкому УЄФА в Бухаресті. Тепер його кипуча енергія, судячи з усього, може проявитися й на політичному терені.