Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Надійний транзит — понад усе

22 листопада, 2006 - 00:00
ЮРIЙ БОЙКО

Стабільний транзит енергоносіїв до Європи — саме такою бачить Україна свою відповідальність у створенні ефективної та безпечної енергетики на теренах Європейського Союзу. Про це у Брюсселі на Європейській конференції з енергетичної безпеки заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

«Енергетична безпека — це спільна відповідальність усіх сторін, які беруть участь в міжнародному енергетичному бізнесі. Відповідальність України — забезпечення стабільного транзиту енергоносіїв», — підкреслив міністр. Юрій Бойко також нагадав, що Україна є ключовою транзитною країною. Саме через територію України до Європи надходить 80 відсотків експорту російського природного газу, а також 30 мільйонів тонн російської нафти. «Саме тому український уряд приділяє особливу увагу темі поставок», — сказав Юрій Бойко. Крім того, запорукою стабільного транзиту російського газу до Європи є й те, що до підземних сховищ наразі закачали понад 25 мільярдів кубічних метрів газу.

Участь України в Брюссельській енергетичній конференції не випадкова: учасники форуму продовжили обговорення проекту енергетичної стратегії Європейського Союзу — «Зелена книга: Європейська стратегія сталої, конкурентної та безпечної енергетики». Учасники обговорювали напрямки зовнішньої енергетичної політики ЄС, зовнішні впливи на енергоринок, виклики пов’язані з постачанням вуглеводнів, а також питання торгівлі і розвитку енергетичного бізнесу. Зокрема, з цих питань на конференції виступали президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, єврокомісар із зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, Єврокомісар із питань енергетики Андріс Пієбалгс, виконавчий директор Міжнародної енергетичної агенції Клод Манділ, генеральний секретар Енергетичної хартії Андре Мерн’є, заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Медвєдєв та інші високопосадовці з ЄС, Росії та інших країн, повідомляє прес-служба Міністерства палива та енергетики України.

У своєму виступі на конференції Юрій Бойко заявив, що Україна підтримує ініціативу створення європейського інвестиційного фонду в рамках політики сусідства ЄС. Нагадаємо, що раніше таку ініціативу висунула єврокомісар з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферраро-Вальднер. Що ж стосується напрямків роботи фонду, то, на думку Юрія Бойка, він повинен стати моделлю майбутніх відносин між Україною та Євросоюзом в сфері енергетики. Крім того, як відзначив міністр, такий крок буде вигідний обом сторонам і забезпечить енергетичну стабільність в Європі.

Нагадаємо, що минулого року Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння у співпраці в енергетичній галузі. Цей документ визначає стратегію поступового об’єднання енергетичного ринку України з ринком ЄС в галузях ядерної безпеки, електроенергетики, транзиту газу, безпеки та ефективності енергопоставок. А 14 вересня 2006 року Україна та ЄС підписали меморандум, що засвідчує готовність Євросоюзу фінансувати спільні проекти в енергетичній сфері. Зараз обидві сторони обговорюють можливості поставок газу з Каспійського басейну та Середньої Азії до України та ЄС.

Газета: 
Рубрика: