Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

"Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову"

15 жовтня, 1997 - 00:00

Депутаті обговорюють ситуацію, що склалася, демонструючи різницю підходів та оцінок.

Наталя ВІТРЕНКО: Перш за все, і позиція Президента, й позиція Верховної Ради демонструє суспільству, що влада тепер не знає, що робити. За законом вже чотири дні партії мають збирати підписи, але старт загальмовано. І всі партії тепер очікують невідомо чого. Президент теж не знає, що робити. Взавтра він може поїхати в Мексику на два тижні й усі знову слухняно чекатимуть на нього.

Богдан ЯРОШИНСЬКИЙ: Верховна Рада пішла на певні поступки Президентові. Тому Л. Кучмі не залишається нічого іншого, як підписати закон. У принципі, ще буде вирувати навколо закону через групу депутатів на чолі з Носовим. Якщо ці депутати звернуться до Конституційного суду, за їхні спини стане президентська адміністрація. Президентові вже немає на що накладати вето, хіба що на свої пропозиції.

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ: Верховна Рада цього скликання частково врятувала наступну ВР від розпуску. Але остаточно все буде зрозуміло взавтра, коли будуть голосуватися пропозиції Носова. Як будуть розвиватися події - побачимо. Можливі варіанти як підписання, так і ветування, тому що ситуація практично не змінилась. Щодо Президента - він проявив толерантність до Верховної Ради. Тому що в разі підписання цього закону, восени наступного року в Україні просто б не було Верховної РАДИ.

Вадим ГЕТЬМАН: Завтра ми наполягатимемо на прийнятті деяких пропозицій, які запропонує Носов від групи 90 народних депутатів. Зокрема, це пропозиція допустити колективи трудящих на висування кандидатів. Ми наполягатимемо, щоб були зрівняні В правах партійні Й безпартійні кандидати в депутати, позаяк партійці мають можливість реалізувати себе два рази: ЗА партійними списками Й мажоритарними округами. Якщо до наших пропозицій не вдасться прикувати увагу залу, ми будемо звертатися до Конституційного Суду.

Спостереження з ложі преси

Як і прогнозувалося, під час чергового розгляду закону про вибори із залу зникли представники виконавчої влади. Як і "конституційної ночі", вони "голосували" ногами, певно, отримавши чи то натяк, чи то команду. Підвищену активність виявляв депутат В. Гетьман. Він емоційно схоплювався і несолідно кричав: "Не треба голосувати за антиконституційний закон!" О. Мороз змушений був урешті-решт його осадити, нагадавши, що голосуються президентські поправки.

Отже, підтвердилося припущення, що насправді Президент розраховував не тільки на неможливість ухвалення своїх поправок до 16 жовтня, а й на те, що вони взагалі не будуть розглядатися. І такі спроби дійсно були зроблені депутатами з пропрезидентських фракцій.

Тетяна ШУЛЬГАЧ, "День"
Газета: 
Рубрика: