Вихідними завершив свою роботу ІV Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Оскільки внаслідок нестабільної ситуації в країні кілька аналогічних форумів впродовж останніх місяців було скасовано, захід, який відбувся минулого тижня в «Мистецькому Арсеналі», став справжнім ковтком свіжого повітря для столичних книголюбів. Виставка-ярмарок, яка була частиною фестивалю, зібрала близько 100 українських видавництв, що представили широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction та мистецької літератури. За програмою «Книжкового Арсеналу» відбулося понад 200 подій, його відвідали близько 30 відомих письменників, літературних діячів та інтелектуалів із десяти країн світу. Впродовж п’яти днів на захід прийшли понад 42 тисячі гостей. Особливо багато відвідувачів завітали до будівлі, що колись слугувала арсеналом старої Печерської Фортеці, у вихідні. Стенд газети «День» став одним з найулюбленіших серед гостей.
— Насамперед мою увагу привернула назва, — розповідає філолог Євгенія Раскольникова, яка вирішила придбати книгу Євгена Маланюка «Малоросійство. Нариси з історії нашої культури» з серії «Бронебійна публіцистика». — Хотілося чогось більш-менш наукового, але водночас придатного для читання. З Маланюком знайома ще зі шкільних часів, але тоді я читала лише його поетичні твори. Думаю, дізнатися про погляд Маланюка на причини і можливі шляхи вирішення такої болючої для нас проблеми малоросійства буде цікаво кожному. Потреба вивчення української історії стоїть сьогодні особливо гостро. Ким ми були? Хто ми є? Ким будемо в майбутньому? Всі ці питання глибоко пов’язані між собою.
Із видань Бібліотеки «Дня» на «Книжковому Арсеналі» найбільшою популярністю користувалися «Сила м’якого знака» та «Україна Incognita» — найперша книга серії. Також чимало відвідувачів поповнили свою бібліотеку компактними, але змістовними та актуальними творами українських класиків із серій «Підривна література» та «Бронебійна публіцистика». Зокрема, як гарячі пиріжки, кияни розкуповували твори Василя Стуса, Юрія Шевельова, Миколи Костомарова, митрополита Андрея Шептицького, Степана Бандери, Тараса Шевченка та інших. Крім того, гості з неабияким інтересом розглядали й купували глянцевий додаток до газети — «Маршрут №1».
— Раніше про газету «День» я майже нічого не знала — дізналась завдяки «Маршруту №1», — розповідає фінансист Катерина Ширкова. — Мені сподобалась сама ідея — поєднати якісну рекламну складову з вишуканою естетикою і глибоким розкриттям певної теми. Сьогодні вирішила придбати випуски про моду, кухню і садівництво. Вперше побачила «Маршрут №1» в одному з кафе. Як на мене, якраз у подібних закладах не вистачає таких журналів. Часом хочеться за кавою погортати щось таке красиве, оптимістичне, цікаве, але водночас не надто складне для сприйняття.