Минуло півтора року, відколи весь світ дізнався про вчинок маленької дівчинки, мешканки Харківської області Насті Овчар, яка ціною власних страшних опіків винесла з вогню молодшу сестричку. Поки в Харкові боролися за життя відважної дитини, чиновники всіх рівнів обіцяли допомогти місцевим медикам, щоб надалі найефективніше допомагати потерпілим на пожежах. Тоді Насті, як і багатьом іншим таким же обгорілим людям, які просто не прославилися, для видужання було потрібне спеціальне ліжко. Імпортне ліжко зі спеціальним порошковим наповненням «Клінітрон», що могло б полегшити муки людей, ціна якого близько 30 тисяч доларів, було в неробочому стані. Ліжко пообіцяли подарувати, але Настю відвезли в Америку на лікування, і про проблеми Харківської лікарні швидкої та невідкладної допомоги з її опіковим відділенням, наповненим часто помираючими в муках людях, просто забули...
Час минав, у лікарню неодноразово привозили людей, яких не завжди вдавалося врятувати, а ліжка так і не було. За цей період влада неодноразово повідомляла про те, що скоро в Харкові з’явитися новий сучасний міжрегіональний опіковий центр, обладнаний усім необхідним. Рік тому обласна влада заявила, що центр буде створений і відкриється в першому півріччі 2006 року. Цю інформацію підтвердив тоді в листопаді минулого року в Харкові і сам міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко, заявивши, що на початку року в Україні повинна з’явитися чітка програма зі створення одразу кількох міжрегіональних опікових центрів. Водночас деякі харківські чиновники висловлювали сумніви про швидке відкриття опікового центру. Обласне управління охорони здоров’я намагалося покращити умови в опіковому відділенні харківської лікарні швидкої та невідкладної допомоги і навіть стверджувало, що знайшли спонсорів, які зможуть купити рятівне ліжко для потерпілих на пожежах.
Приблизно в цей же час минулого року харківські вчені конструкторського бюро Харківського аерокосмічного університету оголосили про те, що вони розробили своє ліжко, аналогічне французькій моделі «Клінітрон», тільки без наповнювача, який згодом стає непридатним, а коштує дуже дорого. Експериментальне харківське спецліжко вже успішно випробували, воно більше нагадує повітряну подушку . А коштуватиме воно, за прогнозами вчених, приблизно 10 тисяч доларів — утроє дешевше, ніж французький аналог. Автори винаходу стверджували, що їхнє ліжко знадобиться не тільки в опіковому відділенні, а й в ортопедії, нейрохірургії, онкології та в реабілітаційних центрах. Поки тривали випробування ліжка, вчені співпрацювали з лікарнею швидкої допомоги радше на ініціативних засадах, проте співпраця потім припинилася, оскільки грошей не мала жодна зі сторін. Вітчизняна розробка досі не знайшла практичного втілення у виробництві, адже застосування повітряного ліжка прискорило та полегшило б лікування близько п’яти тисяч жителів Харківщини, які щорічно отримують опікові травми.
Так і вийшло, що досі в багатолюдному регіоні досі немає ні спеціального ліжка, ні обіцяного опікового центру, який так потрібен області. Цього року шість харківських лікарень отримали дозвіл на трансплантацію органів, тканин і клітин — із 2000 року жодна із місцевих клінік не мала подібного дозволу. У деяких лікарнях операції з пересадки, щоб урятувати життя людям, усе-таки робили, але обходячи закон. У більшості ж випадків лікарі втрачали навички, а обладнання застарівало. Так, в опіковому відділенні лікарні швидкої та невідкладної допомоги отримали дозвіл на трансплантацію тканин. Тут же, у невідкладній і в інституті кріобіології та кріомедицини тепер можуть пересаджувати клітини. Медики почали стверджувати, що вже готові вирощувати шкіру в Харкові, тільки немає місця для лабораторії. Таким місцем, сподівалися лікарі опікового відділення, міг би стати обіцяний сучасний опіковий центр.