Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Науковцям, студентам і просто зацікавленим

Відтепер праці Джеймса Мейса можна буде вивчати в бібліотеці Верховної Ради та Національній парламентській бібліотеці
21 січня, 2009 - 00:00
ЦІННІ ПОДАРУНКИ. НА ФОТО (зліва направо) ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ГАЛИНА КИРИЧЕНКО, ДИРЕКТОР З РОЗВИТКУ ГАЗЕТИ «ДЕНЬ» ТЕТЯНА ОНИЩЕНКО І ГОЛОВНИЙ КОНСУЛЬТАНТ БІБЛІОТЕКИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ІРИНА РУДЕНКО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Учора в нашій редакції відбулася передача книжок «Джеймс Мейс: «Ваші мертві вибрали мене...» для фондів бібліотеки Верховної Ради України та Національної парламентської бібліотеки. Напередодні від цих установ надійшов лист із таким проханням, де було, зокрема, зазначено, що «...газета проводить велику роботу зі збереження наукової спадщини визначного вченого-україніста Джеймса Мейса, який зробив вагомий внесок у дослідження Голодомору 1932—1933 років і визнання міжнародною спільнотою цього злочину проти українського народу як акту геноциду».

Cправа в тому, що ані бібліотеці Верховної Ради, ані Національній парламентській бібліотеці не виділяються кошти на поповнення фондів, лишень на передплату періодики. А література надходить хіба що згідно постанови Кабінету Міністрів України про обов’язковий примірник документів (це той примірник, який видавництво за законом зобов’язане надіслати до бібліотеки) і коли автори чи видавництва дарують свої книги. «День», звичайно, завжди відгукується на подібні листи, але в цьому разі йдеться про Національну парламентську бібліотеку!

Наші книжки вручала директор з розвитку Тетяна Онищенко. «Дізнавшись, що вийшла друком книга «Джеймс Мейс: «Ваші мертві вибрали мене...», у нас неодноразово запитували про неї, — розповідає головний косультант бібліотеки Верховної Ради України Ірина Руденко, — особливо у меморіальний тиждень».«Як тільки вийшов указ Президента про вшанування 75 роковин Голодомору, ми відразу почали готувати дві виставки «Чорна сповідь моєї Вітчизни» (одна — віртуальна), — продовжує заступник генерального директора Національної парламентської бібліотеки Галина Кириченко. — До експозиції увійшли чотириста одиниць документів різних років, діаспорні видання (надані у тимчасове користування) та книги, надруковані в Україні, зокрема із серії «Бібліотека газети «День» — «Почему ОН НАС уничтожал?» Станіслава Кульчицького та згадана збірка праць Мейса. Можна сказати, виставка викликала неабиякий ажіотаж, особливо серед молоді, яка дедалі більше цікавиться українською історією. Згадані ваші дві книги ми отримали (кожну — по одній) згідно з постановою про обов’язковий примірник документів. А, очевидно, їх хотіли мати більше, оскільки погляд Джеймса Мейса на питання Голодомору в Україні — це неупереджений погляд науковця з вільного світу. Ось чому я така переконана, що збірка його праць «Ваші мертві вибрали мене...» користуватиметься постійним попитом. Окрім того, зараз не всі мають змогу її придбати, тому й запитуватимуть у бібліотеках. А нашу бібліотеку відвідує 80 тисяч осіб щороку!».

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: 
Рубрика: