Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Найкращий роботодавець 2011 року за версією ЄС

У номінації «Понад 1000 працюючих» «золото» за найкращу практику сприяння поєднанню роботи і сім’ї здобуло волинське підприємство
15 листопада, 2011 - 00:00

Рівне представлення жінок та чоловіків у керівництві, гнучкий графік роботи для працівників із дітьми, фінансова допомога на лікування дитини, страхування та спеціальні заходи для родин співробітників, забезпечення дитячими садками, попередження сексуальних домагань на робочому місці та відсутність дискримінаційних умов при прийнятті на роботу... Все це не декларативні догми, а існуючі практики українських підприємств, які були відзначені Європейською комісією наприкінці минулого тижня в рамках конкурсу «Рівні можливості: найкращий роботодавець 2011».

За словами організаторів, метою «змагання», яке, до слова, вже другий рік поспіль проходить в Україні, є стимулювати українські компанії до забезпечення рівності жінок та чоловіків на робочому місці. «Ми хочемо показати, що успіх компанії не залежить від статей працівників. Як жінки, так і чоловіки хочуть та мають право проводити час зі своїми дітьми і реалізуватися в професійному житті», — говорить керівник проекту ЄС «Права жінок і дітей в Україні — комунікаційний компонент» Рік Флінт.

Адже, як показує практика, поки що більшість українських роботодавців до теми гендерної рівності ставляться як до «ноу-хау». Так, за результатами дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кожна п’ята пропозиція на ринку праці України містить вимоги щодо статі кандидата. У 2011 році в 10,9% вакансій роботодавці віддавали перевагу чоловікам, а в 8,2% — жінкам. Кількість вакансій для чоловіків на посади вищого менеджменту складає 17,2%, в той час як подібних пропозицій для жінок вдвічі менше — 8,3%. Найбільше вакансій для жінок у таких сферах, як адміністративний персонал, управління персоналом, бухгалтерія та фінанси. «У сфері IT працює всього близько 30% жінок, і в суспільстві вважається, що IT-технології — це чоловіча справа. Ми ж дотримуємося іншої думки, бо рівність можливостей — це необхідна умова для розвитку потенціалу кращих фахівців, як чоловіків, так і жінок. Саме тому наша компанія підтримує принцип рівних умов», — зазначає директор з персоналу компанії-учасниці цьогорічних «змагань» серед роботодавців «Майкрософт Україна» Ганна Підгірна.

В цілому цього року в конкурсі «Рівні можливості: найкращий роботодавець 2011» взяли участь понад 60 українських підприємств. За підсумками змагання в кожній із чотирьох категорій, залежно від кількості працюючих, переможцями стали волинське підприємство АТ «СКФ Україна», Британська Рада в Україні, Ernst & Young-Україна та «Водний Лабіринт». Спеціальну категорію «Найкраще підприємство для родини» отримали ТОВ «НІБУЛОН» та Ernst & Young-Україна.

Відразу після оголошення результатів вищезгаданого конкурсу «Дню» вдалось побувати на підприємстві, яке Європейською комісією було визнано найкращим роботодавцем України в категорії «Понад 1000 працюючих». У рамках проекту «Пізнаємо Україну разом», ініціатором якого є Національна спілка журналістів України, кореспонденти ознайомилися з виробничим процесом на волинському підприємстві, яке спеціалізується на виробництві підшипників, а також поспілкувалися з керівництвом компанії. За словами директора АТ «СКФ Україна» Володимира Цибульського, сьогодні на підприємстві 1413 зайнятих на виробництві працівників, силами яких компанія у рік випускає продукції на 82,89 мільйона доларів і сплачує мільйони податків, які надходять до державного та місцевих бюджетів. До прикладу, з початку року, за словами Цибульського, СКФ вже принесло державному бюджету близько 115,3 мільйона гривень, ще більше 5 мільйонів СКФ сплатило до міського бюджету.

Та, як зазначив «Дню» Цибульський, сьогодні АТ «СКФ Україна» турбують дві проблеми. Перша — відшкодування ПДВ. Наразі держава заборгувала АТ «СКФ Україна» платіж за вересень. Друга ж проблема, якою нині переймається менеджмент волинської компанії, є більш глобальною. За словами Цибульського, увесь світ сьогодні готується до світової економічної кризи, яка, за словами директора, неминуча. Тому керівництво «СКФ Україна», не зважаючи на заспокоєння керівництва держави, вже сьогодні готується до зустрічі з економічним «колапсом», щоб мінімізувати його негативні наслідки, у тому числі для своїх працівників.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: