Зміну II і III тисячоліть народи світу і багато які політики відзначали як велику історичну подію, як межу, після якої життя (а значить, і політика) повинне якісно змінитися. Однак не було і натяку на те, що керівники органів влади в Криму хоч би на час зміни тисячоліть змінили азарт війни між собою на роздуми про сенс цієї війни, зійшлись би разом, випили по 100 грамів і зрозуміли, що далі «так жити не можна». Воно й зрозуміло, бо ще комуністичні теоретики вчили, що війна є всього лише продовженням колишньої політики, але іншими засобами. До свята і засоби було вибрано святкові…
Поздоровлення кримчан по місцевому телебаченню почалися із 6-ї години вечора. Спочатку це зробили керівники багатьох підприємств та організацій, діячі культури, відомі в Криму люди. Пізніше настав час політиків. Голова меджлісу кримських татар та глава Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України, народний депутат України Мустафа Джемільов промовляв кримськотатарською мовою, і його зрозуміли не всі кримчани. Представник Президента України в Криму Анатолій Корнійчук під час поздоровлення з келихом у руці стояв на тлі прикрашеної ялинки. На його думку, найбільшим досягненням минулого року стала аграрна реформа в країні. Глава уряду Сергій Кунiцин поздоровляв кримчан, сидячи за своїм робочим столом у кабінеті, перед ним стояв келих із шампанським. Він зазначив, що «нижня точка затяжного економічного спаду залишилася позаду» і два роки спостерігається економічне зростання: ожили підприємства, «позитивні плоди принесла реформа на селі, вперше за останні п’ять років селяни закінчили рік не зі збитками, а із прибутком», «рекордна кількість туристів на курортах», «за останні два роки кримчанам повернуто понад 150 млн. грн. боргів із пенсій, заробітної плати, інших соціальних виплат». Глава кримського уряду публічно взяв зобов’язання наступного року «покінчити з бюджетними боргами держави перед своїми громадянами».
«Війна» розпочалася о пів на дванадцяту ночі. Глава кримського парламенту Леонід Грач з’явився на екранах, сидячи за столом у 607-й кімнаті парламенту АРК — кабінеті для прийому делегацій. Збоку — прикрашена ялинка і келих із шампанським. Він сказав, що проводжає рік «із деяким смутком», тому що «в тій боротьбі, бруді, протиборстві» рік не додав ні економіці, ні соціальній сфері, ні згуртуванню, ні політичній консолідації, ні зміцненню міжетнічних відносин у Криму». Він сказав, що «якщо ми перенесемо весь той негатив у наступний рік нового століття, то, значить, бути біді. Біді, з якої Криму буде дуже складно виходити», і додав, що це «не до столу хай буде сказано».
Утім, причину свого смутку Леонід Грач повідомив кримчанам іще в «Новорічному зверненні до кримчан», поширеному в переддень позачергової сесії (призначеної на 30 грудня на вимогу великої групи депутатів): «За вдачею я оптиміст-фаталіст. І чудово розумію, що реалії, які склалися, такі, що початок наступного року може ознаменуватися поваленням мене з посади голови Верховної Ради Криму, бо я зі своїми соратниками є головною перешкодою на шляху до беззаконня, свавілля та вакханалії певним суб’єктам, які розперезалися, добралися до бюджету і викачують із нього багато десятків, а то й тисячі мільйонів. Увесь цей час, протягом більше як двох років, вони поволі роблять колосальні зусилля, щоб не просто блокувати мою діяльність, а одночасно зганьбити, скомпрометувати, морально знищити мене в очах громадськості, вибити грунт із-під моїх ніг… Треба дати мені, як главі парламенту, хоч якийсь робочий спокій. Адже мені створили такі умови, що я вимушений жити і працювати від сесії до сесії. Я часто сам дивуюся, як ще в мене знаходиться час і сили для того, щоб займатися розв’язанням реальних проблем…»
Однак цю небезпеку для себе Леонід Грач явно перебільшив: мова на позачерговій сесії повинна була йти не про його відставку, а про зміну регламенту роботи Верховної Ради. Депутатам, які зібралися 30 грудня на сесію, спікер так і не дав можливості це зробити: спочатку його прихильники не зареєструвалися в залі і не було кворуму, а коли об 11 йгодині дня табло показало присутність у залі 52 депутатів і сесію треба було відкрити, Леонід Іванович сказав, що регламент може розглядатися тільки з участю двох третин депутатів. Депутат Василь Кисельов зачитав звернення до Президента України Леоніда Кучми, яке, за його словами, підписав 51 депутат. Вони просять Президента видати указ про припинення регламенту кримської Верховної Ради в повному обсязі до приведення його у відповідність із законами України або подати в Конституційний суд додаткове представлення щодо скасування цього документа…
1 січня нового року, однак, у Криму пройшло спокійно. Може, тому, що протистояння тривало «в режимі вихідного дня»?