Кощунство, яке неможливо уявити, але це факт: уже кілька днів в українських та зарубіжних ЗМІ активно обговорюється питання — бути чи не бути готелю на території Бабиного Яру? Річ у тім, що днями столична мерія розробила схему розміщення готелів у місті до 2020 року. Ця схема допускає будівництво готелю по вулиці Мельникова, 52 — 54, тобто поряд із меморіальним комплексом «Бабин Яр». Імовірно, що готель призначатиметься для проведення чемпіонату Європи з футболу-2012. Нагадаємо, що в роки Великої вітчизняної війни у Бабиному Яру було розстріляно понад 100 тисяч киян і військовополонених різних національностей та віросповідань. Саме в ці дні, 28 — 30 вересня, в Україні відзначають Дні пам’яті жертв Бабиного Яру.
Натомість у мерії заявляють, що у зв’язку з публікаціями в ЗМІ, а також зверненням Міністерства закордонних справ України в київську мерію, міський голова наклав вето на рішення Київради «Про затвердження Схеми розміщення готелів у місті Києві на період до 2020 року» в частині, що стосується готельного комплексу по вул. Мельникова, 52 —54. Але чи довго мерія дотримуватиметься цієї позиції, невідомо.
Про свою стурбованість ситуацією повідомив президент Ізраїлю Шимон Перес під час телемосту з учасниками VI саміту Ялтинської Європейської Стратегії (YES), що проходила в Лівадійському палаці в Криму. Він виступає проти забудови території, де в роки війни фашисти масово розстрілювали євреїв. Наразі вирішити цю проблему можна — треба, чим швидше, завершити створення меморіального заповідника «Бабин Яр». Тоді на ці земельні комплекси ніхто не зазіхатиме. А поки що вітчизняні та іноземні експерти сподіваються, що ні місто, ні громадськість не дозволять забудувати парк, де розташований меморіальний комплекс.
Григорій СУРКІС, президент Федерації футболу України:
— Не знаю, наскільки все, що з цього приводу повідомляється у ЗМІ, є правдою. Але в будь-якому випадку мене обурює той факт згадування Бабиного Яру в цьому скандальному контексті. Всьому є межа. У громадській свідомості мають існувати чіткі морально-етичні межі, за які заборонено заходити всім без винятку, у тому числі й журналістам. Давайте не забувати, що ці цинічні заголовки читають люди в усьому світі. Спочатку треба детально розібратися у цій дивній історії, а не спішити і кидати тінь на бренд Євро-2012, малювати образ прокаженої країни. Ми ж цивілізована нація, у якої повинна бути і гордість, і самоповага. Якщо це дійсно чиясь чиновницька дурість, її слід негайно виправити, а не впиватися тиражуванням перед широкою громадськістю розумових недоліків кабінетних працівників.