У четвер у Держкомспорті відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам виступу українських олімпійців в Афінах. Голова комітету Микола Костенко назвав результати наших спортсменів «просто блискучими». Крім того, він підкреслив, що це стосується не лише тих, хто здобував для нас 23 олімпійські медалі, але й того 61 атлета, хто за підсумками змагань опинявся в шістці кращих у своїх дисциплінах. Серед них — багато молоді, дебютанти турніру такого рівня, а це дасть їм неоцінимий досвід і можливість поліпшити свої результати в грізному для європейців Пекіні. Будемо сподіватися, тим більше, що й багато наших чемпіонів та призерів також ще не в тому віці, щоб «зав’язувати» з великим спортом.
Успіх, не в останню чергу, визначило 100% фінансування. «Скільки в бюджеті грошей було для нас заплановано, стільки й виділили», підкреслив Костенко. Крім того, додатково Держкомпспорт отримав ще 20 млн. гривень для плідної підготовки на базах (12 олімпійських. — Авт. ), купівлі необхідного інвентарю та інших необхідних складових поліпшення матеріально-технічної бази. Власне, наочно прогрес можуть продемонструвати цифри. Якщо загальні інвестиції у спорт 2002 року становили 72 млн. гривень, то цього року — 318 млн. Найближчим часом планується і трикратне підвищення президентських стипендій нашим чемпіонам. Наш «золотий» борець Ельбрус Тадеєв, якого зустріли на прес-конференції оваціями, також говорив про позитивні зміни в українському спорті. «Спорт у всьому світі прогресує, і нам треба вже сьогодні готуватися до наступної Олімпіади. Завдяки стипендії, я зміг цілеспрямовано підготуватися до Афін ні на що не відволікаючись. За таких умов можна вигравати». (Що Ельбрус і зробив, з третьої спроби підкоривши олімпійське «золото».) Щодо преміальних, то за підрахунками, загальна їх сума наближається до 20 млн. гривень. Крім спортсменів, матеріальна винагорода запланована для тренерів, лікарів, масажистів. На даний момент Держкомспорт має у своєму розпорядженні третину цієї суми, інше пообіцяв президент НОК Віктор Янукович.
Ще одна тема не могла залишитися незачепленою. Йдеться, звичайно, про байдарочницю Олену Оліфіренко, яку МОК звинуватив у вживанні допінгу. «Це не скандал, а випадок», заявив голова комітету. А суть у тому, що препарат, який лікар вводив Олені, нещодавно було викреслено зі списку заборонених. Але втім має стимулююче для організму значення. Лікарі не дочитали уважно «примітку» до препарату, де про це написано, і, не приховуючи, внесли його до офіційного протоколу. (Чесно кажучи, пояснення якесь малозрозуміле. Втім, офіційним особам видніше. — Авт. ) Медалі дівчатам ніхто не поверне, але й швидше за все на своєму засіданні представники МОК не ставитимуть питання про дискваліфікацію спортсменки. «Якщо говорити про скандал, то про скандал професіоналізму лікарів збірної», резюмував Костенко.
Але не хочеться закінчувати матеріал на цій не зовсім приємній ноті. Ельбрус Тадеєв, ділячись враженнями про фінал, сказав, киваючи на голову Держкомспорту, першого віце-президента НОК Івана Федоренка та президента Федерації легкої атлетики Валерія Борзова: «Ви б подивилися на них після фіналу. Ці серйозні люди раділи як діти!» Не тільки вони, Ельбрус, не тільки...