Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

неСтраусова позиція?

Київський зоопарк намагається захиститися від пташиного грипу
2 лютого, 2006 - 00:00
ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Птахи продовжують залишатися в центрі уваги громадськості. Тепер забезпеченням їхнього здоров’я всерйоз зайнялися в Київському зоопарку, де мешкає близько 100 видів птахів. Для усіх їх, починаючи з «нелегально» проживаючих на території зоопарку горобців і закінчуючи страусами, є небезпека заразитися пташиним грипом.

Як вже не раз писав «День», через Київ не пролягають міграційні шляхи диких птахів. Проте, вірус все ж може потрапити в місто «обхідними» шляхами — через міських птахів. Відповідно, відкритий для нього шлях і до зоопарку. «Ми вживаємо заходів, щоб запобігти зараженню птахів у зоопарку, — розповідає головний ветеринарний лікар Київського зоопарку Андрій Марунчин. — Готуються спеціальні авіарії з дуже дрібною сіткою, через яку не зможе пролізти навіть горобець. Зверху їх покриють поліетиленом, щоб запобігти потраплянню до авіарію фекалій міських птахів. Поки існує проблема з водоплавними птахами. Ми підшукуємо ангар з водопостачанням, куди їх можна було б поселити».

На даний момент птахів у зоопарку двічі на день оглядають медики, також у них періодично беруть аналізи крові. Наразі ані в постійних мешканців, ані у «вільних» жителів зоопарку жодних небезпечних захворювань не виявили. Теплолюбні птахи знаходяться в приміщеннях, а інші виглядають як завжди: чаплі стоять на одній нозі в снігу, грифи хижо насупилися на жердині, а горобці й ворони прагнуть залізти до них. До речі, пташиний грип небезпечний і для інших тварин, при контакті з хворим птахом можуть заразитися і лев, і слон. Залишається сподіватися, що хворі птахи все ж оминуть Київ.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: