Комедія «Шельменко-денщик» Григорія Квітки-Основ’яненка з аншлагами йде вже десятий рік. А 29 листопада франківці присвятять свою постановку 230-й річниці з дня народження її автора, який написав повчальну історію про спритного і веселого денщика, який зумів у віртуозній інтризі поєднати люблячі серця капітана Скворцова та дочки поміщика Шпака. У ролі Шельменка виступить популярний актор Анатолій Гнатюк. Коли глядачі дивляться віртуозну гру майстра, то здається, що письменник спеціально написав цей колоритний характер для Гнатюка...
Для постановника вистави Петра Ільченка робота з класичною українською драматургією — знакова в його творчості. Для цього режисера важливо в перевіреному часом творі знайти своє розв’язання як показати відому п’єсу, щоб зацікавити сучасного глядача.
— «Шельменко-денщик» у репертуарі нашого театру «прописаний» вже десятий рік. Цю виставу бачили не лише київські глядачі. Ми з ним їздили з численними гастролями різними регіонами України, а також показували в Росії та Білорусі. І скрізь нашу виставу чудово приймали, — розповів П. Ільченко. — Йдуть роки, а ми продовжуємо діалог із глядачами. Причому абсолютно різного віку, і нам приємно, що виставу завжди дуже тепло приймає публіка. Насамперед, це заслуга автора — Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка. Він настільки опукло написав характери героїв, які яскраво відображають характерні риси і ментальність нас, українців. Передусім, це вміння виживати за найрізноманітніших обставин... Те, що виставу полюбили глядачі — багато в чому заслуга і акторів. У цій постановці зайнято кращі сили нашої трупи. Всі працюють у єдиному ансамблі, не перетягуючи на себе, що називається, ковдри. До речі, поставити «Шельменка-денщика» запропонував актор Євген Свиридюк (він перший зіграв Шельменка і в цій ролі глядачі його побачать на бенефісі актора, який відбудеться в грудні). Коли ми бралися до роботи, вистави не було в репертуарному плані. У ту пору художній керівник Сергій Данченко хворів і відповідальність за нашу «самодіяльність» узяв директор театру Михайло Захаревич. Ніхто не знав, що в кінцевому результаті у нас вийде, але так як уся команда працювала дуже захоплено, то й вистава у нас вийшла. Нині в постановці грають чудові актори: Володимир Коляда, Олексій Паламаренко, Євген Шах, Володимир Ніколаєнко, Тамара Горчинська, Іраїда Цареградська, Валерій Дудник, Лариса Красовська, Наталя Ярошенко і Анатолій Гнатюк, який дуже переконливий у ролі Шельменка. Толя працює в манері української ігрової стихії, дуже любить свого героя, його акторська органіка збігається з природою персонажа і в цій ролі яскраво проявляється чудовий дар Гнатюка. Вважаю, що Анатолій зробив великий внесок у те, щоб вистава вийшла саме такою і докладає сили, щоб вона не втрачала своєї свіжості й надалі. Усі учасники вистави люблять її і стараються тримати «в формі».
Жанр «Шельменка-дещика» у Григорія Квітки-Основ’яненка визначено — комедія, і ми не відходили від жанру, хотіли повчати, але розважаючи глядача. Адже вистава — не науковий трактат, а видовище, яскраве, захоплююче, і ми в повній мірі хотіли підтримати цей авторський карнавал.