Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Незвичайний концерт,

або Дипломати міняють професію
30 травня, 2001 - 00:00

В понеділок у Колонному залі ім. Лисенка відбувся благодійницький вечір, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей. У ньому взяли участь співробітники дипломатичного корпусу країн, акредитованих в Україні, студенти училища ім. Глієра, Національної музичної академії і переможці міжнародних конкурсів.

Вхідний квиток коштував 30 гривень. Було проведено лотерею (325 найменувань — від картин і дитячих поробок до сувенірів, солодощів і марочних вин), а також аукціон, в якому розігрувалися ексклюзивна бронзова медаль лауреата III Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовіца, відеокасета фільму «Варіація долі» про знаменитого маестро і фотопортрет Володимира Самойловича. Всі зібрані кошти підуть на оплату проїзду лауреатів конкурсу Горовіца для виступів з концертами в Угорщині, Італії, Хорватії, Румунії, США і Швейцарії. Першим у зарубіжний вояж відправиться володар срібної медалі нещодавно завершеного конкурсу Павло Єлецький. Він має виконати перший концерт Петра Чайковського з симфонічним оркестром на фестивалі «Силітські ігри» (Хорватія).

За словами Юрія Зібельмана, організатора благодійницького концерту, ідея спільного виступу дипломатів і молодих музикантів народилася взимку. Вони дещо видозмінили почин, який з’явився шість років тому під час проведення Різдвяних зустрічей. Але якщо тоді в програмі брали участь студенти училища і діти дипломатів, то тепер виступали і юні таланти, і дорослі.

Концерт розпочали проникливою «Ave Maria», яку виконали студентки Київської консерваторії Кіміко Такая (сопрано, Японія) і Олена Черникова (орган, Україна). Важко сказати, який з номерів був цікавішим. На сцені Національної філармонії України відбувся імпровізований дует у складі П’єра Дюбюїссона (фагот), Надзвичайного і Повноважного Посла Бельгії в Україні і студентки училища імені Глієра Софії Павленко (фортепіано). Вони виконали фрагменти мюзиклу «Вестсайдська історія». За словами дипломата, він вибрав цей твір тому, що мелодії Леонарда Бернстайна подобаються публіці, вони створюють хороший настрій.

— Я граю на фаготi вже 15 років, — сказав пан Дюбюїссон. — А починав свої заняття музикою на флейті. Перші уроки отримав від свого діда — музиканта. Я граю для власного задоволення у вільний час і вважаю, що музика зближує людей так само, як і дипломатія. Я працюю в Україні сім з половиною місяців. За цей час полюбив вашу країну. Є такий вислів, що у кішки дев’ять життів. Якщо це так насправді, то одне з них я хотів би прожити в Україні. Мені дуже приємно було брати участь у благодійницький акції, оскільки вона покликана підтримати молоді таланти. На мій погляд, цей благодійницький концерт зблизив багатьох людей — і тих, хто виступав на сцені, і тих, хто був просто глядачем.

Цей вечір можна назвати незвичайним. Адже багато дипломатів виступали в незвичному для себе амплуа артистів. Томаш Перніцки, Другий секретар Посольства Чеської Республіки в Україні і Ярослава Жакова, працівниця посольства, показали кілька танцювальних номерів. Дуже сильно виступили представники Великої Британії та Північної Ірландії. Хором працівників диригував Роланд Гедлі Сміт, Надзвичайний і Повноважний Посол в Україні. Вони виконали Елгара «З Баварських висот» і «Веснянку» Олеся Дейчука на слова Лесі Українки.

Ізраїльський культурний центр представляв вокальний квартет. Аташе із сільськогосподарських питань Посольства Королівства Нідерланди пані Маріель Кампес співала і акомпанувала собі на гітарі. Індійський танець виконувала працівниця представництва ООН в Україні Метха Соні. Ностальгічну «Ce sara» («Що буде») з репертуару ансамбля «I Ricchi е Poveri» заспівав директор Італійського культурного центру Франко Баллоні. «Вона присвячена моїй батьківщині і друзям, які залишилися в Італії, — сказав пан Баллоні. — А також усім, з ким мене зв’язала доля в Україні. В діяльності нашого центру ми намагаємося не тільки знайомити з кращими творами і майстрами мистецтва, але і об’єднувати культури наших країн».

А завершився концерт українськими народними піснями, якi виконав хор Генеральної дирекції з питань обслуговування іноземних представництв.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: