Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Нормативні акти Президента щодо власності на землю спікер охарактеризував як антиконституційні

5 червня, 2009 - 00:00

Мету свого дводенного (23 - 24 травня) візиту в Полтавську область Голова Верховної Ради України Олександр Мороз пояснив необхідністю обмінятися думками з приводу організації влади, розподілу функцій між представницькими й виконавчими структурами влади та між її ланками за вертикаллю на місцевому рівні, а також - між місцевою владою та господарськими структурами, політичними партіями й громадськими організаціями. Тим більше, що Закон "Про місцеве самоврядування", як сподівається Голова ВР, буде найближчим часом підписаний Президентом Л. Кучмою.

Місцевих же керівників більше турбувало те, що в разі, коли Верховна Рада все ж таки затвердить цьогорічний бюджет, Полтавська область знову опиниться в ролі донора. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Миколи Залудяка, з фінансових надходжень до обласного бюджету за перший квартал нинішнього року майже дві третини забирається центром. А керівники Кременчука на зустрічі з О. Морозом уже відверто обурювалися, що 90% усіх надходжень до міського бюджету йде до бюджету вищих "за рівнем".

Не надто приємним сюрпризом для Голови ВР виявилося те, що в агрофірмі "Вересень" (Глобинський район) уже йде розпаювання землі на підставі відповідного указу Президента. Нормативні акти, видані Л. Кучмою стосовно власності на землю, О. Мороз охарактеризував як антиконституційні й такі, що "в разі чого" не є дійсними для судових органів. Він висловив сподівання, що закон про оренду землі, відмінний від запропонованого Президентом, буде прийнятий у першому читанні в червні.

Звичайно, місцеві спостерігачі розглядали візит О. Мороза й у контексті майбутніх виборів. Щоправда, в інтерв'ю обласній газеті "Зоря Полтавщини" напередодні свого візиту спікер не дав прямої відповіді про свої наміри балотуватися на посаду керівника держави: "Подивимося, хто буде висуватися, чи буде висуватися Леонід Данилович, а тоді ще побачимо".

Торкнувшись питання щодо майбутнього закону про вибори, спікер по-перше, наголосив на необхідності перегляду деяких положень Конституції на користь тіснішого поєднання між собою уряду й парламенту, а по-друге, висловив сподівання на затвердження змішаного виборчого принципу. "Якщо ні, - сказав О. Мороз, - ми працюватимемо над зміною діючого законодавства таким чином, щоб політичні партії могли відігравати основну роль у формуванні законодавчого органу і місцевих структур влади".

Юрій РУДНИЦЬКИЙ, "День"
Газета: 
Рубрика: