Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Новий дім...

Біженці, які успішно інтегрувалися в Україні, щороку приносять до державного бюджету понад 3 мільйони гривень
20 червня, 2013 - 11:00
БРАХІМА ДЕМБЕЛЕ — ВИХІДЕЦЬ ІЗ МАЛІ. В УКРАЇНІ — З 1989 РОКУ, ЖИВЕ В ОДЕСІ. ШУКАЮЧИ МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ, БРАХІМА ОПАНУВАВ ФАХ КРАВЦЯ І ЗАПОЧАТКУВАВ ІЗ ДРУЖИНОЮ СІМЕЙНИЙ БІЗНЕС — ВИРОБНИЦТВО КОВДР / ФОТО НАДАНО УВКБ ООН

Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня біженців у Верховній Раді України відкривається фотовиставка «Новий дім — Україна». Виставка триватиме два тижні. Організатори — Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У липні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», чим зобов’язалася допомагати біженцям (цей статус в Україні надається особам, котрі шукають притулку внаслідок обѓрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства тощо). На початок 2013 року в Україні перебувало майже 2,5 тисячі офіційно визнаних біженців, зокрема 107 — громадяни Росії.

Всесвітній день біженців щороку вшановується УВКБ ООН 20 червня в різних країнах світу з метою поліпшити громадську обізнаність щодо важкої долі біженців в усьому світі та відзначити їхні досягнення. Цьогорічна подія присвячена біженцям, які дістали підтримку від проекту ЄС «Місцева інтеграція біженців» і успішно інтегрувалися в українське суспільство. Місцева інтеграція в країні, яка надала притулок, — це одне з рішень, які УВКБ ООН пропонує для біженців у всьому світі. Фотопроект «Новий дім — Україна» було створено, щоб проілюструвати можливість місцевої інтеграції біженців в українське суспільство. Усі герої та героїні фотовиставки народилися в різних країнах, вони — різного віку та статі, мають різні віросповідання та професії, але їх об’єднує спільна мрія — жити в мирі та гідності в тій країні, яку вони обрали за нову домівку. Підраховано, що біженці, які успішно інтегрувалися в Україні, щороку приносять до державного бюджету понад 3 мільйони гривень.

Усього протягом 2012 року до Державної міграційної служби України було подано 1573 заяви про надання захисту. Отримали статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту, 152 особи, з них 53 — вихідці з Афганістану, 45 — із Сомалі, 18           — із Сирії, 10 — із Іраку. Кількість представників кожної з інших країн не перевищує десяти. Зокрема з країн СНД захист в Україні надано шести особам з Азербайджану, одній особі — з Росії, одній        — з Білорусі, одній  — із Киргизстану та одній — із Вірменії.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: