Підсумком цієї роботи став фільм «НП районного масштабу?». При розслідуванні журналісти з’ясували, що на місцеву програму з подолання ВІЛ/СНІДу було витрачено всього 4% запланованих коштів, а передбачені бюджетом гроші не виділялися або витрачалися на інші потреби: наприклад, вирішення проблем міського водоканалу.
Також, через борги Харцизька перед Макіївським шкірно-венерологічним диспансером, з квітня 2013 року в місті припинилися обстеження на ВІЛ, а через негативне ставлення медпрацівників деякі віл-позитивні люди переривали антиретровірусну терапію — метод терапії, при якому заражена вірусом людина приймає декілька препаратів і може вести нормальний спосіб життя.
У фільмі «НП районного масштабу?» голова Координаційної Ради ВМ ЛЖВ Володимир Жовтяк стверджує: «Міжнародні експерти підрахували: кожна віл-інфікована людина в середньому протягом року, якщо вона не отримує антиретровірусне лікування, може інфікувати до 15 осіб. Але якщо людину, заражену ВІЛ, вчасно виявити та надати їй лікування, кількість вірусів у її організмі стає недостатньою для передачі іншим людям».
Активісти ВМ ЛЖВ вплинули на обстановку в Харцизьку: ще до приїзду знімальної групи, міськрада виділила кошти на програми з ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, погасили борги перед Макіївським шкірно-венерологічним диспансером, виділили гроші на закупівлю препаратів для обстеження на туберкульоз людей, що живуть з ВІЛ, придбали продуктові пайки для хворих.
«Звичайна для пострадянського простору картина: приїжджають журналісти — треба все «підчистити». Історія Харцизька типова для малих міст України: там усі один одного знають, і піднімати проблеми, що стосуються людей з віл-статусом, незручно. Немовби омут якийсь: на поверхні все гладенько, а під водою приховані неприємні речі», — зізнався «Дню» один із авторів фільму «НП районного масштабу?», фахівець із адвокації ВМ ЛЖВ Олександр Гатіятуллін.
У Донецьку показ «ЧП районного масштабу?» хотіли провести на круглому столі, приуроченому до Всесвітнього дня солідарності з людьми, що живуть з ВІЛ. Чиновники департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації відмовилися дивитися й обговорювати актуальний фільм: «На їхню думку, такий показ не відповідає формату круглого столу», — прокоментував Олександр Гатіятуллін Донецькому прес-клубу.
ВМ ЛЖВ систематично проводить розслідування проблем віл-інфікованих людей. Уникнути нових «НП районного масштабу» допоможе масова інформаційна робота серед населення. Активісти ВМ ЛЖВ ініціювали кампанію «Я маю силу. Силу жити», її герої — віл-інфіковані люди, які ведуть активне соціальне життя. Олександр Гатіятуллін коментує: «Якщо віл-позитивні люди виходитимуть із відкритими обличчями, суспільство змінюватиметься. Років 10 тому була страшна ситуація: навіть у мегаполісах віл-позитивних породіль клали у коридорах або окремих палатах. Зараз у великих індустріальних містах такого немає, а в маленьких, таких як Харцизьк, ще треба працювати».