Учора відбулася зустріч Президента Віктора Ющенка з керівниками та представниками християнських церков України. Це сталося у святому для кожного українця місці — у Софії Київський. Співали хори, висловлювали свої поздоровлення і побажання предстоятелі Православних, Греко-католицької, Католицької та Протестантських церков різних напрямків. Варто зазначити, що майже всі ці церкви, за одним винятком, так чи інакше, і не тільки молитвами, підтримували кандидата Ющенко впродовж всіх перепадів виборчої кампанії, навіть тоді, коли, здавалося, що його поразка була неминучою.
На зустрічі були присутні глави найбільших українських церков — УПЦ КП, УПЦ МП, УГКЦ, УАПЦ, Католицької церкви в Україні, Української лютеранської, Церкви християн віри євангельської, Всеукраїнського союзу об’єднань християн-баптистів, Християн євангелістської церкви, Християн віри євангельської, Української церкви адвентистів сьомого дня. Дещо незрозумілою була відсутність на зустрічі з новообраним Президентом представників двох світових релігій в Україні — ісламу та юдаїзму.
Духовні особи поздоровили Президента з обранням і висловили надію, що на нашій землі будуть панувати правда, віра, духовність, людяність, справедливість. У промові пана Ющенка до присутніх увагу привертають деякі важливі нюанси.
По-перше, Президент запевнив присутніх у тому, що кожен громадянин України завжди буде мати право ходити до того храму, який він сам собі обирає. Таким чином, Президент наголосив на дотримуванні положень Конституції України, що торкаються релігійної толерантності (Стаття 35). Дотепер ці конституційні права часто порушувалися з тої причини, що віруючі різних церков мали нерівні можливості отримувати землю і будувати собі храми. У цьому питанні місцеві адміністрації часто керувались не законами держави, а своїми власними уподобаннями та віросповіданнями.
Друга заувага торкається не того, що сказав Президент, а того, чого він не сказав. Предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Мефодій, вітаючи новообраного, висловив надію, що Президент буде сприяти усуненню розколу в українському православ’ї. Пан Ющенко у своїй промові не висловив своїх планів чи ставлення щодо цієї проблеми. Між тим відомо, що перебуваючи з робочим візитом у Москві пан Ющенко зустрічався не тільки з президентом РФ, але й з Московським патріархом Олексієм II. Говорити є про що. Наприклад, про те, що свою допомогу в урегулюванні наших православних проблем пропонує Вселенський патріарх Варфоломій І, який має на це повне канонічне право. Варто було б звернути увагу і на той факт, що деякі православні діячі Сходу України збираються скористатися на території України положенням «Соціальної доктрини» Руської православної церкви, в якому йдеться про допустимість — у певних випадках — чинити церковний опір світській владі. Йдеться, таким чином, про засіб втручання у внутрішні справи незалежної держави.