Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Обіцяв — виконав

4 вересня, 2002 - 00:00

1 вересня народний депутат Богдан Губський «пішов у перший клас» одразу в п’ятьох школах: села Гельм’язова, села Нова Дмитрівка (Золотоніський район), у двох міських школах Золотоноші та в школі села Веселий Хутір Чорнобаївського району (Черкащина), де до нього приєднався голова облдержадміністрації Володимир Лук’янець — до речі, колишній випускник цієї школи. Богдан Губський привіз в округ 140 тис. учнівських зошитів та понад 300 примірників книг — художніх та навчальних, — які були передані до шкільних бібліотек. До речі, гельм’язівська бібліотека сподівається на «нове» життя саме за сприяння Богдана Володимировича.

Усі добре пам’ятають минулорічну конкурсну акцію серед школярів Черкащини за право отримати грант на навчання у вузах України. Губському закидали: це звичайний передвиборний піар, ніякі діти не отримають ніяких грантів. На сьогодні понад 80 випускників шкіл області сіли за студентські лави найпрестижніших вузів країни — саме завдяки грантам, що їх надав Фонд інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття» (Богдан Губський — голова Ради фонду).

Були сумніви, що цими грантами скористаються переважно діти вчителів, керівників господарств, сільського начальства. Але все вийшло навпаки.

«Конкурс, що його оголосив Фонд Богдана Губського, був для мене єдиним шансом, і я вирішила ризикнути», — розповіла Наталка (дуже рано вона залишилась без батька, мама медсестра). Сьогодні Наталя Климчук — студентка першого курсу Київського державного медичного університету імені О.Богомольця.

Дехто, можливо, упевнений в тому, що інтелект нації формується винятково «на асфальті» — в елітних школах столиці чи обласних центрів, проте не менший потенціал приховує в собі українська глибинка. У Новодмитрівській сільській школі нинішнього 2002 року було 15 випускників: 11 із них вступили до вищих навчальних закладів України, шестеро закінчили школу із золотою медаллю. Інший приклад: Веселохутірська сільська школа — 11 випускників у червні, із них сьогодні 9 першокурсників інститутів та університетів.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: