Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Обітниця мовчання

Генпрокуратура обмежить інформацію про досудове слідство
11 вересня, 2001 - 00:00

З вересня цього року набрав чинності новий Кримінальний кодекс, у якому згідно зi статтею 387-ю, особи, причетні до розголошування таємниці досудового слідства, будуть притягуватися до відповідальності. У зв’язку з цим Генпрокуратура значно скоротить обсяги інформації, які вона надає журналістам. Про це проінформував пресу вчора під час проведення чергової колегії Генеральної прокуратури України Генпрокурор Михайло Потебенько.

Одночасно, зі слів М. Потебенька, кожен прокурор може надавати інформацію журналістам, однак «тільки у тому об’ємі, який він вважає потрібним. Жодної огульності та вседозволеної прозорості інформації щодо конкретних справ бути не може. До цього нас зобов’язує закон». Коментуючи пізніше це нововведення, Генпрокурор відзначив, що робота журналістів дійсно дещо ускладниться, однак «це тільки дасть можливість об’єктивно підходити до збору інформації і не діяти в інтересах різних осіб». У разі ж порушення таємниці слідства, зі слів М. Потебенька, можна буде провести розслідування, виявити джерело витоку інформації та зробити так, «щоб конкретна особа за це була відповідальною».

Генпрокурор заспокоїв журналістів тим, що запитання «ви завжди зможете поставити». Крім того, з його слів, така стаття допоможе запобігти викидам компромату протягом передвиборної кампанії. Відповідаючи на запитання журналістів про можливість особистої участі у виборах, М. Потебенько заявив, що незважаючи на різні припущення у ЗМІ, він ще не ухвалив остаточного рішення iз цього питання, однак при цьому не виключив своєї участі у виборах за одним з мажоритарних округів.

Крім того, Потебенько повідомив, що одним з важливих завдань Генпрокуратури на сьогодні є недопущення продажу зерна урожаю цього року за штучно заниженими цінами.

Михайло ЗУБАР, «День»
Газета: 
Рубрика: