До наступного курортного сезону мерія Одеси збирається зробити більшість міських пляжів платними. За словами начальника управління інженерного захисту міської території Володимира Соколова, вже сьогодні платні послуги надають 18% одеських пляжів, а в наступному році дві третини з них офіційно отримають право на введення платного входу. У приморській зоні Одеси розташовано 20 пляжів. І стягувати данину з відпочиваючих міські власті змушені ніби через нестачу коштів на утримання приморської інфраструктури. Зокрема, велику частину зібраних грошей передбачають спрямувати на невідкладні заходи щодо заборони зсувних процесів в курортній зоні, озеленення набережних і бульварів, ремонт шляхів і гідротехнічних споруд. Таке мотивування звучало раніше і щодо міських парків і скверів, частину яких міська влада віддала під приватну забудову.
Пляжі міста, причому кращі території, мерія стала здавати в оренду більше трьох років тому. Спочатку приватні ВІП- зони з чистим піском, пластиковими тапчанами і офіціантами, що шастають між ними, мирно співіснували з безплатними пляжами. За їх рахунок реставрувалася бетонна набережна і прилеглі території. Заможні туристи і одесити за 10— 20 гривень могли усамітнитися в «оазисах цивілізації». Але з кожним роком заможних людей в місті ставало все менше, а приватних пляжів все більше. У результаті виник скандал. Одеситів, особливо пенсіонерів, просто перестали пускати на центральні пляжі. А території ще вільні від приватного втручання опинилися далеко від основних транспортних маршрутів. Під тиском громадськості мер міста був змушений видати розпорядження, згідно з яким вхід на всі міські пляжі має бути безплатним. Орендарям надавалося право стягувати плату тільки за надання відпочиваючим додаткових послуг: прокат шезлонгів, тапчанів, пляжних парасольок, користування душем тощо. Дане розпорядження діє і в нинішньому сезоні. Проте наступного року, якщо будуть реалізовані плани мерії, кожне відвідування одеського пляжу обійдеться мешканцям міста і туристам від 5 до 20 гривень.
«Певні групи населення готові сьогодні платити і навіть переплачувати за сервіс на відпочинку», — запевняв міський чиновник. Проте, за словами заступника начальника управління туризму Одеської облдержадміністрації Дмитра Заболотного, плани мерії суперечать нормам чинного законодавства, яке не припускає «перешкодження відвідуванню громадянами місць масового відпочинку».