Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Онук Брежнєва хоче балотуватися на батьківщині діда?

15 листопада, 2001 - 00:00

Не зважаючи на те, що передвиборна кампанія в Україні офіційно розпочнеться із 1 січня 2002 року, на Дніпропетровщині вона вже фактично стартувала. До такого висновку прийшли спостерігачі Комітету виборців України (КВУ), які проводили протягом останнього місяця моніторинг у містах і сільських районах області. На думку голови місцевої організації КВУ Сергія Лященка, яка прозвучала на прес-конференції, «фальстарт» передвиборної кампанії був зумовлений тривалою невизначеністю із прийняттям нового варіанта Закону про вибори народних депутатів України: не дочекавшись результату, партії і політики ще з початку жовтня розгорнули в регіоні бурхливу діяльність. «На Дніпропетровщині, — заявив С. Лященко, — уже сформовано виборчі штаби більшості значних політичних партій і блоків, дуже посилилося фінансування місцевих партійних структур, їхні масові акції та реклама в ЗМІ має відверто передвиборний характер». Осторонь від цього процесу не залишилися й місцеві органи влади, де вже «визначено відповідальних осіб за окремі напрями передвиборної діяльності» і навіть, за неофіційними даними, складено списки членів і голів виборчих комісій. «Виявилося, — зазначив С.Лященко, — що передчасний початок передвиборної кампанії, коли має місце законодавча невизначеність, усім був вигідний, адже порушення в таких умовах зафіксувати важко». І все ж, такими порушеннями комітет вважає безкоштовну роздачу товарів і послуг, непрозоре фінансування рекламних акцій, а також примусовий запис у політичні партії, що став традиційним для Дніпропетровщини із часів П. Лазаренка. Такі факти спостерігачі зафіксували на півдні області, у містах Нікополі та Марганці. Щоправда, голови КВУ побоюються відкрито висувати конкретні обвинувачення, бо «свідки, як правило, не готові підтвердити це публічно». Загалом, вважають у КВУ, «адмінресурс» на Дніпропетровщині «вже поділено», а претендувати на певний успіх у регіоні можуть десять політичних партій і блоків, передусім, блок «За єдину Україну», СДПУ(о), КПУ.

Ситуацію на Дніпропетровщині, вважає С. Лященко, дещо «прикрашає» позиція, котру зайняв губернатор М. Швець, який недавно зробив публічну заяву про те, що він не вступатиме ні в одну з партій, а постарається створити їм на виборах рівні умови. Утім, губернатор висловив свою зацікавленість у тому, щоб область у Верховній Раді представляли «ділові люди», здатні відстояти інтереси Дніпропетровщини.

У зв’язку із цим і внаслідок моніторингу представники комітету зробили висновок, що основна боротьба за депутатські мандати розгорнеться в 17 мажоритарних округах області. У кожному з них, сказав С. Лященко, буде не менше як три рівнозначні постаті, що мають солідний фінансовий та адміністративний ресурс. Окрім того, у 5-6 округах очікуються «парашутисти» — переважно дніпропетровці, які нині проживають у столиці. За попередньою інформацією, серед них можна чекати на Володимира Горбуліна (хоча він і очолив партію) і Леоніда Деркача, а також... одного з онуків покійного Генсека ЦК КПРС Л. Брежнєва. Так чи інакше, підсумував С. Лященко, але в наступному парламенті, незважаючи на партійні розклади, судячи з усього, має активізуватися «дніпропетровське лобі».

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: