Вчора ми вже повідомляли, що цьогорічний — VII — Міжнародний фотоконкурс «Дня» підтримало Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні. Нагадуємо, що «День» продовжує приймати роботи тих, хто бажає взяти участь у традиційному фотоконкурсі «Дня». З кожним роком учасників конкурсу більшає. Минулого року в ньому взяли участь 105 авторів. Всього ж ми отримали 750 робіт. За всю історію проекту в архіві «Дня» зберігається понад двi тисячi фотографій від 596 аматорів та професіоналів. Щорічно збільшується й кількість організацій, які приєднуються й стають спонсорами конкурсу. Серед наших постійних партнерів — ЗАТ «Банк НРБ-Україна», Український Професійний Банк, ряд центральних телеканалів. Сподіваємось, що Представництво ООН в Україні також стане нашим постійним партнером. Як народилося це рішення, нашим читачам розповіла голова інформаційного відділу Представництва ООН в Україні Снiжана КОЛОМІЄЦЬ:
— «За більшої свободи» — звіт під такою назвою обговорюватимуть лідери 189 країн світу у вересні цього року під час саміту ООН в Нью-Йорку. За більшу свободу — свободу від бідності, свободу від страху, свободу жити в гідних людини умовах — боремося ми з вами кожного дня. Дуже важко зрозуміти, що насправді глобальні питання — це питання щоденного життя кожної людини. Цього року виповнюється 60 років ООН — організації, яка намагається вирішувати нагальні питання людини і так чи інакше спрямовує світ до свободи від бідності та страху та поваги до людини. Фотоконкурс «Дня» завжди був дуже соціально чутливим, відвертим і актуальним. Хотілось б, щоб українські фотохудожники саме так підійшли і до наших номінацій і відчули себе частиною світу, якому так необхідна «більша свобода».
— Які ще фотоакції ви підтримували останнім часом?
— Ми підтримували кілька невеликих фотовиставок, присвячених проблемі ВІЛ/СНІДу, з основною метою — привернути увагу до проблеми і до людей, які з нею живуть. Щоб викликати співчуття і розуміння того, що вони — такі самі, як ми, і дуже потребують нашої підтримки.
— Яку роль, на вашу думку, виконує фотомистецтво в зближенні націй?
— Я б сказала, що фотомистецтво важливе для зближення людей, для розуміння спільних цінностей і проблем. Обличчя чи ситуації можуть бути різними в різних куточках світу, але завдяки фотографу — який бачить те і так, як ми зазвичай не бачимо, — впізнаємо наші відчуття або думки. Камера допомагає миттєво відкрити суть людини або проблеми. Це і є, на мою думку, найцінніше.
Докладно з умовами фотоконкурсу, а також про порядок і умови одержання призів можна ознайомитися на сайті: www.day.kiev.ua або за телефоном (044) 414-42-62.