Вибори до парламенту ще не мають точної дати проведення (принаймні, поки що), але голови владоможців і їхніх PR-технологів уже працюють на повну потужність. Щоправда, робота з підготовки «нового входження у владу» в кожної політсили на різній стадії. Так, на сьогодні до десяти політичних партій почали активну підготовку до виборів. До таких висновків дійшов комітет виборців України (КВУ) за результатами опитування експертів.
Непогано підготувався до виборів Блок Юлії Тимошенко. Так, матеріально-технічне забезпечення партії (наявність офісів, оплачуваних співробітників, мережі філіалів) експерти оцінили на 4,1 бала. А ось друге місце зайняли Партія регіонів і партія «Єдиний центр».
Що до «Нашої України», то партія вже давно перебуває у стані стагнації — обласні осередки практично не фінансувалися з центра, значна їхня частина просто не функціонувала. Хоча партія й досі має високе представництво в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, однак це представництво має формальний характер. Більшість чиновників або місцевих депутатів, членів НСНУ, намагаються не афішувати своєї приналежності до партії й намагаються переорієнтуватися на інші політичні сили.
Минулого тижня Віктор Ющенко оголосив про свій намір іти у Президенти. Як відомо, його рейтинг зараз — у межах трьох відсотків. Що буде з «Нашою Україною» в разі його принизливої поразки — важко відповісти. Скоріш за все, нічого хорошого. Наразі фінансове становище в партії, головою якої є Президент України, схоже на випалене поле. Трохи коштів виділили лише на офіс Центрвиконкому: ввімкнули світло, інтернет, планують відновити безперебійну роботу партійного сайту й газети «Без цензури». Ось і все.
На думку експертів, повернення Романа Безсмертного в управління партією може частково виправити ситуацію, але на сьогодні в НУНС найвищий рівень внутрішніх розбіжностей і тенденція до покращення ситуації поки що не спостерігається...
Одним словом, Роману Петровичу не позаздриш. На нього чекає нелегке завдання — реанімувати вже напіврозкладений труп. Але робити нічого — раз Президент надав довіру, доведеться брати на себе цей нелегкий тягар. Тепер «Нашу Україну» очікує термінова перереєстрація членів партії з прицілом на передвиборчий з’їзд. Також очікується вигнання «відщепенців». Добре, що Ольга Герасим’юк і Руслан Князевич завчасно покинули лави «Нашої України».
— 16 травня, після свят, відбудеться політрада, — розповів «Дню» політолог Валерій Димов. — Після цього знову будуть конференції, знову на місцях спробують зібрати тих людей, які намагатимуться провести необхідні політичні рішення на з’їзді. Я гадаю, за місяць буде зрозуміло, наскільки проект «Наша Україна» конкурентноздатний.
— Чи можливе повернення Кириленка в керівництво НУНС?
— Думаю, неможливе. В’ячеслав Кириленко не з тих політиків, які метушаться. Він не кидається з боку в бік. Він визначився. По-перше, його майбутнє перспективне, по-друге, пов’язане з групою «За Україну». Тому, я гадаю, він не погодиться прийти в керівництво «Нашої України». Для нього можливий інший варіант: уже давно ходять розмови про створення української правиці. Думаю, деякі партії (УНП, РУХ, КУН) можуть прийти «під крило» до Кириленка.
А поки що співробітників багатостраждальної «партії Президента» вже відправили на травневі свята за свій рахунок.