Нещодавно у Київському міському педагогічному університеті ім. Б. Д. Грінченка пройшов заключний гала-концерт «Барви надій» Київського міського фестивалю дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повір в себе!». Цей захід об’єднав дітей Оболонського району столиці в прагненні довести собі самим і усім оточуючим, що вони талановиті та вмілі. Щорічним організатором змагання є спеціальне формування «Центр соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» Оболонського району у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тут усе, як на звичайних конкурсах талантів, от тільки діти особливі.
На відбірковому етапі діти та молодь представляли свої таланти у найрізноманітніших номінаціях — від співу до ліплення з солоного тіста. А компетентне журі (музичні педагоги, художники, соціальні працівники) відбирало найкращі роботи. Вже не вперше було запрошено представника газети «День» до складу журі для визначення переможця в номінації «Авторська поезія та проза». На жаль, писемної творчості було дуже мало, проте всі роботи мали одну характерну рису — нестримну любов до життя. Ніякої агресії чи депресивних настроїв, лише позитивне сприйняття світу. Не могло не дивувати, як вдається дитячому світу справитися з такою кількістю негативу через хворобу, крім того ще працюючи над собою, творячи справжні шедеври. Звичайно, не без допомоги батьків, соціальних працівників та друзів.
Святковий гала-концерт пройшов яскраво, завдяки силам і натхненню, вкладеним в його організацію. Допомогли звичайно і спонсори, адже яке дитяче свято без подарунків. Заслужений артист України, Олег Марценківський вже не вперше на такому заході. «Я вже багато років співпрацюю з дитячими організаціями, конкурсами, фестивалями, які організовують проекти для таких дітей», — розповідає «Дню» артист. Дитяча аудиторія для мене, як співака і члена журі, є найкращою. Тому що діти щирі і виявляють справжні емоції».
«День» також не лишився осторонь привітань. Переможець в номінації «Авторська поезія та проза» Сергій Чапуркін отримав подарунок з колекції «Бібліотеки газети «День» — двотомник «Екстракт 150».
При соціальній службі, яка організувала фестиваль, активно діє клуб волонтерів, які охоче допомагають педагогам у всьому, тим самим не просто роблячи добру справу, а змінюючи власне життя. «Я вже три роки працюю волонтером. Прийшла до служби через внутрішню потребу допомогти людям, які цього потребують. Не можу пояснити чим це викликано, але бажання бути корисною для дітей, було завжди на підсвідомому рівні» — розповідає волонтер, Марина Борисова, студентка коледжу.
Вищі навчальні заклади навчають студентів за спеціальністю «соціальна реабілітація», проте щоб працювати в соціальній сфері замало мати кваліфіковані знання. Потрібно добре серце і щира любов до дітей. Викладач вокалу в центрі Наталія Щелкунова зізналася, що для неї праця з цими дітьми справжнє задоволення. «Я просто в ейфорії від таких заходів, як цей», — з щасливою посмішкою розповідає вона. Як чудово, що є люди настільки захоплені своєю роботою.
Враховуючи ту заробітну платню, яку отримують соціальні працівники — мізер. Людські якості в цій справі є визначальними.
Більшість жінок приходять до такої роботи не через освіту, а через власну проблему — хворобу дитини чи близького родича. У боротьбі за життя і здоров’я найдорожчих, ці люди жертвують і кар’єрою, і часом, і, зрештою, власними мріями. Проте здоров’я дитини варто будь яких пожертвувань. Тому подібні фестивалі — це ще один спосіб привернути увагу громадськості до творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями і довести, що це не вирок, а одна з проблем, з якою потрібно боротися і долати.