Перед голосуванням Довгий розіграв сценку — нібито, він просить депутатів його відпустити з власної волі. Варто зазначити, що на появу власного бажання Довгому знадобилося близько 20 годин.
— Я всім вам кажу, що це моє рішення. Я закликаю вас усіх підтримати моє рішення, мою позицію. Я знаю, що в залі немає необхідної кількості голосів за мою відставку, тому я прошу підтримати моє рішення й усіх депутатів, які підтримують мене, проголосувати «за».
Депутати до його прохання прислухалися — голосів виявилося більш ніж досить. Голова Київської міськдержадміністрації Олександр ПОПОВ не приховував своєї радості. «Те, що відбулося засідання Київради й результати голосування говорять про те, що мої пропозиції, моє бачення були почуті. Це перший крок», — сказав він журналістам.
Утім, говорити про остаточну й безповоротну перемогу Попова ще зарано. Треба дочекатися другого кроку, який, до речі, відбудеться сьогодні, — це обрання нового секретаря Київради. На цю посаду є два претенденти — представниця ГАК Галина Герега та регіонал Володимир Дейнега. На думку експертів, більше шансів у представниці Громадського активу Києва. «Галина Герега — нейтральна фігура, але має досить серйозні позиції в київському бізнесі, а це означає, що влада може в будь-яку мить на неї натиснути», — заявив народний депутат, колишній депутат Київради Володимир Бондаренко.
Цю ситуацію дуже добре описав у своєму блозі депутат від БЮТ у Київраді, а також відомий політтехнолог Олег Медведєв
«Цирк та й годі. «Наведення ладу» в Києві завершується обранням секретарем Київради депутата від ГАК. Сьогодні починаються консультації щодо кандидатури Галини Гереги. Як на мене, це не найгірша представниця «активу», але хіба не абсурдно й не цинічно міняти Довгого з БЛЧ на висуванку з ГАК? Хіба не Громадський актив Києва був найближчим і найжадібнішим до столичних активів партнером Блоку Черновецького? То хіба народиться інша якість тієї ж більшості в Київраді лише від того, що три її «кити» — БЛЧ, ГАК і ПР — поміняються місцями? Вихід лише один — дострокові вибори міського голови та міської ради. Усе інше — від лукавого».
Народний депутат Кирило Куліков дотримується тієї ж думки. Мовляв, Київрада себе вже дискредитувала багато разів і її треба переобрати.
— Ця Київрада не легітимна. Їх треба переобирати всіх! — обурюється депутат у розмові з «Днем». — Наступним кроком буде переформатування більшості. І депутати, які раніше спокійно займалися дерибаном землі й брали участь у різних схемах, увійдуть до нової більшості.
Ще один цікавий момент — подальша доля Леся Довгого. Зуміє він викрутитися чи ні? Чи вдасться йому вийти сухим з води й не понести покарання за чотири роки «роботи на благо киян»? Існує думка, що Довгий добровільно пішов у відставку в обмін на те, щоб уникнути порушення кримінальних справ проти себе.
Проте, сьогодні Олеся Станіславовича чекають у столичному Управлінні з питань боротьби з організованою злочинністю. Його викликають на допит у справі про незаконне відчуження майна й землі, що належала територіальній общині міста Києва. 18 квітня Олесь Довгий уже проігнорував аналогічний виклик.