Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пам’яті жертв війни присвячено...

21 червня, 2011 - 00:00
СПЕКТАКЛЬ «ТИ ПАМ’ЯТАЄШ, АЛЬОШО...» ПРО ПАМ’ЯТЬ НА ГЕНЕТИЧНОМУ РІВНІ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА БЄЛЄНЬКОГО

21 червня на мікросцені Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», а завтра вдень — в Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 років» спільно з Посольством РФ в Україні відбудуться спектаклі «Ти пам’ятаєш, Альошо...» Ці покази присвячені Дню скорботи й ушанування пам’яті жертв війни в Україні (дню, заснованому на згадку про 70-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів).

У основі сюжету — однойменна п’єса сучасного білоруського драматурга Олексія Дударєва. Дія спектаклю відбувається в перші дні війни — під час оборони Могильова. Драматург цей період описує так: «Найтрагічніший час війни й перша перемога Червоної армії. 23 дні один із найталановитіших німецьких полководців генерал Гудеріан нічого не міг зробити з опором наших військ»... Герої спектаклю — сучасна молодь, що опиняється в музеї, де готується виставка воєнних років. Зайшовши в бліндаж 1941 року й одягнувши гімнастерки, вони розігрують реальні події оборони Могильова...

— Наш спектакль про пам’ять. Всеосяжну пам’ять. Пам’ять історичну, візуальну, слухову, пам’ять на генетичному рівні, — сказав режисер-постановник спектаклю Ігор СЛАВІНСЬКИЙ. — Саме пам’ять допомагає нам у найскладніших ситуаціях приймати рішення, брати відповідальність на себе. Що, власне, й роблять герої спектаклю: будучи хлопцями сьогодення і потрапивши волею своєї фантазії в музейну обстановку, вони вчаться брати на себе відповідальність, як їхні однолітки тоді, в 1941-му. Саме завдяки цьому в нас народжується бажання здійснювати вчинки, бажання відповідати і за долю інших, і за свою власну.

Музичне оформлення постановки Катерина Тижнова зробила в сучасних мелодіях, які органічно сплелися з воєнною епохою.

Студенти-випускники російського курсу (майстерня Миколи Рушковського) Київського національного університету театру, кіно й телебачення ім. Карпенка-Карого — Костянтин Войтенко, Тетяна Зеленська, Петро Крилов, Віктор Марвін і Сергій Мельник — в своєму дипломному спектаклі легко й органічно перетворюються з легковажних хлопців на захисників Батьківщини. Гра молодих акторів не залишить байдужим жодного глядача, в кожній душі знайде відгомін пам’яті про покоління, що пішло. До речі, постановку «Ти пам’ятаєш, Альошо...», яку студенти-актори зіграють в Музеї ВВВ, побачать ветерани війни, яких спеціально запросять на спектакль.

Вікторія НАБЕДРИК
Газета: 
Рубрика: