Дніпропетровська міліція вирішила трохи підняти щільну завісу таємниці, яка приховує розслідування найбільш резонансної за останні роки кримінальної справи «банди молотобійців». Як раніше повідомлялося, 23 липня в Ленінському районі Дніпропетровська були затримані троє 19-річних молодиків, які протягом місяця під покровом нічної темряви, орудуючи молотками, вбили майже два десятки випадкових перехожих. Криваві розправи вони знімали на камери мобільних телефонів, а вбитих іноді грабували. Географія цих злочинів поширювалася не тільки на обласний центр, але й на околиці Дніпропетровська. Проте, як незабаром з’ясувалося, ланцюжок вбивств потягнувся і до сусідньої Запорізької області, де в приморському селищі Кирилівка згаданою трійцею були вбиті співробітник міліції і молода дівчина.
«На даний момент, повідомив на прес-конференції начальник слідчого управління УМВС у Дніпропетровській області Вадим Фокін, міліція має в своєму розпорядженні докази скоєння 19 вбивств. По 17 з них уже висунуто офіційні обвинувачення двом молодим людям, які були заарештовані за рішенням суду і перебувають у слідчому ізоляторі. Там їх непогано годують і піклуються про безпеку, а коли везуть на місце злочину, надівають бронежилет і каску. Третій підозрюваний поки що вважається затриманим, проте, буквально завтра йому буде пред’явлено обвинувачення у співучасті».
У той же час, В. Фокін спростував чутки про те, що цього третього за браком доказів можуть звільнити чи випустити за підпискою про невиїзд. Більше того, він не став приховувати, що, за деякими даними, скоювати злочини кримінальна трійця почала не цього літа, а дещо раніше. «Не виключено, сказав В. Фокін, що розбійні напади вони вчиняли ще в квітні».
Мотив нападів на громадян представники слідства на даному етапі схильні пояснювати «корисливими спонуканнями» — банальним пограбуванням жертв і заволодінням особистого майна. Проте таке пояснення, як одразу ж зазначили журналісти, м’яко кажучи, не узгоджується з уже відомими фактами. «Яку користь, поцікавилися вони, можна було отримати з двох сільських підлітків, які вирушили на риболовлю чи з прибиральниці, що йшла на роботу з банкою домашнього борщу? До того ж, де це бачено, щоб звичайні грабіжники, як правило, зацікавлені в прихованні злочинів, знімали свої лиходійства на свої мобільні телефони?»
Тим часом, серед городян і в пресі наполегливо обговорюються чутки про те, що дрібне пограбування для «молотобійців» було лише супутнім промислом — насправді, основна мета нападів полягала в зйомці відеокліпів зі сценами садистських розправ. Ці кліпи вони нібито продавали заможним замовникам — за однією версією, іноземцям, що займаються розміщенням такої продукції в інтернеті, за іншою — місцевим ділкам, які заробляли аналогічним промислом. Непрямим доказом того стало вилучення у підозрюваних системних блоків домашніх комп’ютерів і цифрових дисків, а також мобільних телефонів, у пам’яті яких зберігалися зйомки вбивств. Цю інформацію підтвердив і начальник слідчого управління, побіжно зазначивши, що його підлеглі брали до уваги згадану версію, правда, після того, як вона з’явилася в пресі. Проте, поки, за його словами, підтвердження фактів торгівлі кривавими відеокліпами слідство не виявило, хоча до пошуків у інтернеті підключили досвідчених фахівців.
Журналісти, що були присутніми на прес-конференції, порушили ще одне не просте питання. Як відомо, зловити серійних убивць дніпропетровським міліціонерам допомагали їх столичні колеги під керівництвом начальника Департаменту кримінального розшуку МВС генерала В. Паскалого. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що «молотобійців» цілеспрямовано вистежували з початку липня. Проте за цей час вони встигли вбити ще більше десятка дніпропетровців, які навіть не підозрювали про смертельну небезпеку. «Чи не краще було б чесно попередити городян через газети чи телебачення, запитували представники ЗМІ, щоб люди просто не виходили на вулицю в нічний час?» У відповідь на це прозвучав висновок правоохоронців, який роззброює, і навіть є вбивчим за своєю логікою — якби серійні вбивства розголосили, то місто охопила б паніка...
Тим часом, через брак інформації про розслідування справи «молотобійців» найнеймовірніші чутки продовжують хвилювати Дніпропетровськ. Багато мешканців не вірять у можливість об’єктивного розслідування, посилаючись на ту обставину, що батько одного з арештованих працює в обласній прокуратурі (щоправда, всього лише зв’язківцем), а мати іншого — в райвиконкомі. В. Фокін заявляє, що батьки підозрюваних нічого не знали про витівки своїх нащадків і нині перебувають у «шоковому стані». Про стан родичів убитих місцева влада, судячи з усього, повністю забула, хоча деякі з них явно потребують допомоги психологів і психотерапевтів. Багато родин втратили годувальників, а в ряді випадків малолітні діти залишилися круглими сиротами. Убиті горем люди і городяни, що співчувають їм, уже двічі збиралися на центральної площі Дніпропетровська, вимагаючи гарантій, що розслідування кримінальної справи буде доведено до логічного кінця, а вбивці отримають у суді справедливу відплату. Жодної відповіді з боку влади на ці вимоги поки немає. Проте як немає і слів співчуття, а, тим більше, допомоги постраждалим.