Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Патріотичне графіті

Ініціативу чернігівських старшокласників підтримала місцева влада
12 червня, 2014 - 12:27
ФОТО АВТОРА

Підземні переходи Чернігова перефарбували у національну символіку. Малює державні прапори України група небайдужих громадських активістів. В головній підземці міста, поблизу готелю «Україна», вони нанесли ще і зображення Тараса Шевченка. Кольори неба та сонця з’являються не лише в підземках, але і на парканах та фасадах житлових будинків. Розмальовують місто добровольці. Фінансують акцію такі ж добровольці — прості чернігівці. Від політичних сил громадські активісти грошей не беруть принципово. «Гроші збираємо на свій картковий рахунок в банку, також під час акцій до нас підходять люди і допомагають, не тільки грошима, але і фарбою та знаряддям, — каже активіст Максим Ленько. — Ми прагнемо, аби чернігівці відчували себе українцями».

Нещодавно на одному з занедбаних фасадів прибудови, розташованої поблизу річки Стрижень, — неподалік від центру міста, з’явилося зображення Тараса Шевченка з цитатою поета: «Наша дума, наша пісня, не вмре, не загине. От де, люде, наша слава, слава України». Знизу — зображення українських храмів та «Батьківщини — Матері». Малюнок — робота не професійних художників, а звичайних чернігівських старшокласників. Ініціатором мистецької акції виступив чернігівський десятикласник Євген Бурдело. Малюнок на фасад прибудови наносили п’ятеро шістнадцятирічних патріотів. Серед юних чернігівців немає професійних художників, однак є дівчина, котра навчається в школі мистецтв. Вона і наносила на стіну найскладнішу частину малюнку — портрет Тараса Шевченка. До речі, достатньої кількості фарби юні художники на той час не мали. Допомога прийшла дуже несподівано та своєчасно.

«Ми почали наносити ескіз крейдою на стіну, — каже Євген Бурдело. — Саме в той момент чисто випадково нас і побачив представник екологічної інспекції. Людина просто проходила повз і зацікавилася нашою роботою. Наступного дня ми прийшли до нього на зустріч і принесли ескіз роботи на аркуші паперу. Екологи видали нам дозвіл, домовилися з жеківцями, а фарбу видали нам працівники міських електромереж».

Зупинятися на досягнутому активісти не збираються. Кажуть, що найближчим часом в місті з’явиться ще одна їхня робота. «Вона знову буде біля проїзної частини, недалеко від центру міста, — ділиться планами старшокласник. — Малюнок буде значно більших розмірів за попередній».

Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів
Газета: 
Рубрика: