Завтра Верховна Рада повинна дати свою згоду на відставку глави Фонду держмайна Михайла Чечетова та призначення на цю посаду Валентини Семенюк. А вчора український парламент мав намір ухвалити рішення щодо проекту постанови про звіт Фонду про виконання держпрограми приватизації на 2000 — 2002 роки в 2003 році. Як розповів «Дню» голова ФДМУ Михайло Чечетов, згідно з Конституцією, Фонд повинен щорічно звітувати перед Верховною Радою. У 2003 році звіт заслухали, але проект постанови так і не прийняли. Його відправили на доопрацювання, потім обговорення проекту переносили.
Учора обговорювали останній варіант, автором якого є народний депутат Степан Хмара. Він пропонує визнати роботу Фонду в 2003 році незадовільною. Проте саме цього року ФДМУ під керівництвом Чечетова вперше вдалося досягти перелому, виконати й навіть трохи перевиконати план надходжень до бюджету від приватизації. Хоча за попередні десять років його жодного разу не виконували.
«Я вже і не хочу заглиблюватися та вникати в цей документ, — сказав «Дню» Чечетов перед голосуванням, — зараз завершується формування нової команди в органах влади, тому я як один із уламків старої команди повинен піти, попри те, яким буде зміст цієї постанови та приймуть її чи ні. Сьогоднішня постанова нічого не вирішує, оскільки глава Фонду призначається та знімається указом Президента за узгодженням із парламентом. А Президент уже зробив відповідне подання, яке проголосують завтра». Чечетов вважає крок Президента цілком логічним, прогнозованим і послідовним, оскільки він спрямований на завершення формування його нової команди. «Я останній із могікан, які залишилися в цій команді», — не без гіркоти каже без п’яти хвилин екс-глава Фонду.
Проте суттєво запізніла постанова в парламенті не пройшла. Чечетов пояснює це тим, що «депутати при голосуванні, попри зайнятість багатьма іншими справами, все ж «думають».
Можемо допустити, що тут свою роль зіграв чинник морального старіння постанови, і зал, орієнтований на завтрашнє голосування щодо кандидатури нового голови ФДМУ, розцінив цю постанову як питання вчорашнього дня... у якому Чечетов, однак, зовсім не та фігура, щоб приймати необдумані рішення.
КОМЕНТАРI
Валерій КОНОВАЛЮК , фракція «Регіони України»:
— Я не вважаю, що зміна керівництва Фонду держмайна щось змінить. Але розумію, чому сьогодні в когось є бажання очолити цю установу. Гадаю, тому, що при ухваленні бюджету ніхто не знав, що саме продаватиметься. Я особисто думаю, 7 мільярдів взагалі не можна отримати.
Віктор КИРИЛЛОВ , фракція Народної партії:
— Сьогодні багато розмов про реприватизацію, однак поки що це тільки розмови, ніяких дієвих заходів в цьому напрямку не спостерігається. Я думаю, що нова влада трошки погарячилася, почавши розмови про реприватизацію ще до того, як змогла юридично й фактично оцінити, що було зроблено на цій ниві й що насправді потрібно було зробити, що створило певну напругу в середовищі потенційних інвесторів...