Зима не прийде в Київ несподівано. Принаймні, такий висновок напрошується, виходячи зі звітів численних організацій, що відповідають за те, аби осінь і зима в столиці пройшли комфортно. Якщо брати всі показники готовності до сезону, то райони міста підготовлені на 82— 84%. Сімдесят відсотків столичних будинків навіть отримали відповідні паспорти, що підтверджують готовність зимувати. Єдине, на що в. о. начальника головного управління палива, енергетики та енергозбереження Володимир Бортновський попросив місцеву владу звернути увагу, то це на гуртожитки. Якщо відомчий фонд зробив необхідні приготування на 70%, то гуртожитки (яких у столиці нараховується 478) — всього лише на 13%. Цікаво, що робота з підготовки до зими інвестиційних будинків (тобто побудованих за кошти населення) у шести районах міста — Дніпровському, Оболонському, Печерському, Святошинському, Солом’янському і Шевченківському — проводиться не дуже добре. Загалом по місту з 87-ми таких будинків підготовлено тільки 33%. Незадовільно проводиться в столиці й ремонт дахів. Було заплановано виконати відповідні роботи на 560-ти житлових будинках, зробили — на 318-ти. Однак під час проливних дощів потекли дахи в 325-ти будинках, внаслідок чого постраждали жителі 430-ти квартир. В основному — в Дарницькому, Шевченківському та Солом’янському районах.
«Все йде за планом» у сфері охорони здоров’я і медичного забезпечення, відзначив начальник відповідного управління Роман Макомела. Щоправда, з 196-ти об’єктів цієї сфери на нинішній момент отримали паспорти готовності тільки 39, однак у термін (а це 20 число наступного місяця) пообіцяли вкластися. Обійдеться така підготовка столичним медикам у 5 млн. гривень. Немає, як з’ясувалося, боргів за спожиту електроенергію ні в головного управління освіти та науки, ні в головного управління культури, мистецтв і охорони культурної спадщини. Загалом, приблизно 70% шкіл, ВНЗ, музеїв, театрів тощо готові гідно зустріти сувору погоду вже на нинішній момент.
Не все «слава Богу» у столичних енергетиків. Персонал, за словами голови правління акціонерної компанії «Київенерго» Івана Плачкова, підготовлений на всі сто. А з фінансуванням, як завжди, в них не складається. У кращому випадку, нарікає І. Плачков, проведення повного обсягу робіт обійдеться в 412 млн. грн. Запланували до освоєння близько половини даної суми. Виконали робіт із капітальної підготовки до зими — на 60 млн. грн. На початок опалювального сезону обіцяють ще проведення робіт на суму в 100 мільйонів. На решту 40 роботи не виконуватимуться: немає коштів на закупівлю частини обладнання й виплату зарплат працівникам підрядних організацій. Не вдалося також енергетикам, за словами голови правління, забезпечити поточну оплату за спожиту електроенергію й тепло, а обсяг заборгованості збільшився на 72 млн. гривень. Від кредиторів і постачальників «Київенерго» було отримано чергове попередження і поставлено умови: розрахуватися за газ у найближчий місяць. Врятувати ситуацію може стовiдсоткова оплата вищезазначеного поточного споживання та погашення 1/60-ї боргу, кажуть у «Київенерго». Неплатоспроможне населення до розрахунку в цьому випадку не береться. А ось підприємства ЖКГ — навіть дуже. За словами першого заступника столичного мера Івана Фоменка, райадміністрації розрахувалися за спожите на свої потреби повністю. Чого не скажеш про житлокомунгоспуправління.
Як випливає із звіту І. Плачкова, є побоювання щодо підвищення вартості газу. Договори вже укладено — на 3 млрд. кубометрів за ціною в 890 грн. за куб. Однак необхідність «у разі чого» переглянути тарифи на тепло- і електроенергію голова правління не виключив.